Aicina palīdzēt piepildīt bērnu skolas somu

Smiltenes novada nodibinājums, fonds "Saules kalns" saņēmis lielu sūtījumu ar skolas piederumiem, ko jaunajā mācību gadā dalīs novada skolās.

Fonda vadītāja Ļubova Ņikiforova skaidro, ka mantas tiks maznodrošināto ģimeņu atvasēm, par kurām informāciju sniegs novada Sociālais dienests. Dāvanas būs arī Smiltenes mākslas skolai un novada Bērnu un ģimenes atbalsta centra audzēkņiem.

Vairāk nekā vienu tūkstoti latu vērto kravu "uzsaucis" fonda "Saules kalns" labvēlis, Vācijas firma "Centrum International", kurai Latvijas galvaspilsētā Rīgā ir filiāle. Kastēs ir jaunas, no Vācijas atsūtītas lietas: pildspalvas, flomasteri, krāsainie zīmuļi, vaska krītiņi, līmes zīmuļi, bloknoti, burtnīcas, akvareļi, jaunā mākslinieka komplekti un citas lietas. Īpašas veltes no šā sūtījuma tiks vairāku Smiltenes novada skolu pirmklasniekiem.

Ļ. Ņikiforova stāsta, ka viņas vadītais fonds ar uzņēmumu "Centrum International" sadarbojas jau trešo gadu. "Skolas piederumi ir dārgi, un vecākiem, lai bērnus sagatavotu skolai, vajag daudz naudas," uzņēmēju atbalstu novērtē fonda "Saules kalns" vadītāja.

Savu artavu var dot arī ikviens no mums, lai palīdzētu sagādāt skolas piederumus tām ģimenēm, kuru atvases jaunajā mācību gadā sāks mācīties pirmajā klasē. Labdarības portāls ziedot.lv kopā ar sadarbības partneriem īsteno projektu "Skolas soma", daudzviet Latvijā vācot ziedojumus. Ģimenes nesaņems naudu, bet gan īpašas dāvanu kartes 25 latu apmērā, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Projektā iesaistījusies arī organizācijas "Glābiet bērnus!" Strenču nodaļa un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Valkas komiteja.

Organizācijas "Glābiet bērnus!" Strenču nodaļas vadītāja Velga Graumane informē, ka Strenčos ziedojumu kastīte atrodas veikalā "top!" Valkas ielā. Kastītē naudu var iemest katrs, kurš atbalsta projektu "Skolas soma". "Esam iecerējuši, ka dāvanu kartes pirmklasnieku vecāki varēs uzrādīt un iepirkties veikalā "Agate" Valmierā," informē V. Graumane.

LSK Valkas komiteja ziedojumu kastītes pirmklasnieku skolas gaitu atbalstam izvietojusi Valkā, palīdzības centrā "Strops" Rīgas ielā 26 un veikalā "Vēlme", bet Smiltenē - LSK Smiltenes nodaļas telpās Dārza ielā 3 (pagalmā). LSK Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova piebilst, ka par veikala izvēli, kur varēs doties ar dāvanu kartēm, vēl nav lemts.

Izglītība