Aicina skolēnus piedalīties erudīcijas konkursā

Latvenergo koncerns šonedēļ izsludina ikgadējo skolēnu erudīcijas konkursu eXperiments, kura mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes.

 

Šonedēļ visām Latvijas skolām jau nosūtītas konkursa pieteikuma anketas. Skolēnu komandu pieteikuma anketas tiks gaidītas līdz šā gada 16. janvārim (pasta zīmogs).

 

„8. un 9.klase ir pirmais nopietnais brīdis, kad jaunietis sāk apsvērt, par ko viņš šajā dzīvē vēlētos kļūt, kādas ir viņa intereses un kādu karjeru viņš gribētu veidot. Šajā brīdī profesionālā orientācija ir ļoti svarīga, tādēļ ar šo konkursu mēs vēlamies veicināt jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm. Latvenergo un Latvijas tautsaimniecībai ir nepieciešami jauni un spējīgi speciālisti un kurš gan cits viņus audzinās, ja ne mēs paši," uzskata Raja Kočanova, AS "Latvenergo" Komunikācijas projektu daļas vadītāja.

 

Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursu rīko jau 14 gadus pēc kārtas. Konkursa laikā skolēni var parādīt, cik labi apguvuši mācību vielu, kā arī līdztekus obligātajai pamatskolas programmai, iegūt papildus zināšanas fizikā un enerģētikā. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas vārdu popularizēt visas Latvijas mērogā un parādīt kurā skolā, pilsētā un novadā top labākie nākotnes eksakto zinātņu speciālisti.

 

Praktiska informācija skolām par pieteikšanos konkursam:

 > Lai piedalītos konkursā, jāizveido 5 skolēnu komanda un jāpiesaista arī skolotājs-konsultants.

 > Viena skola var pieteikt arī vairākas komandas.

 > Lai pieteiktos, līdz 16.janvārim uz adresi a/k 149, Riga, LV-1010, konkursam "eXperiments" jānosūta pieteikuma anketa.

Visas pieteikušās un reģistrētās komandas līdz šā gada 26. janvārim saņems pieejas kodu atlases uzdevumu veikšanai konkursa mājas lapā www.experiments.lv. Konkursa pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 2009. gada 24.februārī un publicēti konkursa mājas lapā.

 

Kopvērtējumā tiks atlasītas 27 Latvijas labākās komandas ar vislielāko kopējo punktu skaitu, kas tālāk sacentīsies klātienē par galveno balvu - ceļojumu.

 

Lai nodrošinātu skolniekiem interesantas balvas un motivētu viņus spraigākai cīņai, konkursam piesaistīti arī lieliski atbalstītāji - tūrisma aģentūra FTB Latvija, žurnāls Ilustrētā Zinātne, laikraksts Latvijas Avīze, portāls draugiem.lv, foto un optisko iekārtu ražotājs Nikon, piedzīvojumu parks Mežakaķis, vertikālais vēja tunelis Aerodium, sulu ražotājs Cido, apgāds „Lielvārds", kā arī skolēnu un studentu karte ISIC.

 

Izglītība