Apmet jaunu un cerīgu kūleni

Valkas mākslas skolas saime aizvadītās brīvdienas izmantoja, lai pārceltos uz jauno mājvietu blakus ēkā - valsts un pašvaldības iestāžu namā. Mākslas skolā, vēlākais, nākamnedēļ sāksies renovācija.

 

Pēc vecās ēkas renovācijas sāksies piebūves būvdarbi. Vecajā ēkā vispirms notiks telpu pārprojektēšana, lai tās pakļautu piebūvei, turklāt jānoskaidro arī ēkas patiesais stāvoklis.Šogad vecā ēka svinēs 100 gadu jubileju, savukārt skola oktobrī atzīmēs 20 gadu jubileju. Tas nozīmē, ka šis skolai būs ļoti nozīmīgs gads.

Būvdarbus veiks SIA "Ekers", bet projekta vadītājs ir Valkas novada domes speciālists Ernests Lībietis. "Tehniskajā projektā bija vairākas nepilnības, piemēram, trūka pieslēguma komunikācijām. Šomēnes visas neskaidrības jāatrisina," komentē E. Lībietis. Jaunā skola būs nedaudz vairāk kā divas reizes lielāka par veco. Būvnieki ir solījušies darīt visu iespējamo, lai nākamo mācību gadu iesāktu jaunajā skolā.

 

Sadarbība ar igauņiem turpināsValkas mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece ir projektu koordinatore sadarbībai ar igauņu skolēniem, kurus savukārt vada veikala "Roosi" īpašnieci un koordinatori Airi Hulkko.

"Tuvākās aktivitātes notiks igauņzemē. Valdzēnieši piedāvā rīkot masku un floristikas darbnīcu, taču pēc tam aprīlī Mākslas dienu ietvaros notiks labdarības akcija, kurā abu pilsētu bērni izdaiļos sociālās aprūpes namu. Vēl ir paredzēts strādāt pie autobusu pieturām Rīgas un Smiltenes šosejas krustojumā," informē M. Stabulniece.

 

Savukārt vasarā jaunajiem māksliniekiem atkal notiks Vasaras akadēmija jeb radošā darbnīca, kurā paredzētas aktivitātes datorgrafikā, veidošanā, auduma apdrukāšanā un citos žanros.

 

Sakārtotā vidē būs labākJautāta par skolas pagaidu mājvietu, direktore atbild, ka, lai cik tas neliktos dīvaini, telpas ir ļoti plašas. "Nekādā ziņā nevaram sūdzēties," lakoniski teic M. Stabulniece. Skolas rīcībā ir atdots bijušais Izglītības pārvaldes metodiskais kabinets, lielā zāle ēkas otrajā stāvā, kur lielākoties strādās gleznotāji. Tur ir gana gaišs un plašs. Savukārt kompozīcija, veidošana un mākslas vēstures pamatus skolēni apgūs kabinetos.

Direktore ir pateicīga pašvaldībai par to, ka telpu piešķiršana skolai notika ļoti operatīvi. Arī visi Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vīri strādājuši ļoti labi, lai neaizkavētos pārcelšanās.

 

"Cik nu esmu sastapusies ar celtniecības firmas vadītājiem, man patīk viņu attieksme - optimisms un sparīgums. Grūtības darbos ir paredzamas, taču ir drošības sajūta," spriež skolas direktore. Viņa domā, ka sakārtotā vide veicinās labāk strādāt. "Tas mums ir kā apmests kūlenis un iespēja jaunam uzrāvienam," smaida direktore.

 

Satiek senu drauguM. Stabulniecei ļoti patika brauciens uz Tartu aizvadītā gada nogalē kopā ar saviem un igauņu kolēģiem, lai detalizētāk iepazītos ar Mākslas augstskolas un vidusskolas darbu. "Mūs pārsteidza viņu augstais darba līmenis. Jo īpaši liela vērība tur veltīta dizainam. Igaunijas valdība ir sapratusi, ka tieši šai mākslas nozarei ir nepārvērtējama nozīme rūpniecībā un ekonomikas attīstībai kopumā.

 

Jebkura prece pircējam jāpasniedz pievilcīgā izskatā, un tas ir viens no ekonomiskās izaugsmes garantiem," stāsta M. Stabulniece. Viņa uzskata, ka dizaineru sagatavošana ir augstskolu un mākslas vidusskolu uzdevums, taču ievirzi tam un pamatus skolēnu izglītībā, dizainiskajā domāšanā ieliek mākslas skolā, tostarp arī Valkā.

Vēl valcēniešiem bijis ļoti interesanti sastapt bijušo mākslas dzīves vadītāju Valgā un senu draugu Raulu Oreškinu. Tieši viņš Valgas mākslas dzīvi pacēla nebijušos augstumos un tagad tikpat sekmīgi to turpina darīt Tartu, kur ir nodibinājis atbalsta grupu jaunajiem māksliniekiem, lai viņiem palīdzētu veidot savu biznesu, rakstīt Eiropas līmeņa projektus un, protams, organizēt arī izstādes.

Izglītība