Ar interesi ieklausās zilonītī - ugunsdzēsējā Baltiņā

Smiltenes bērnudārza "Vālodzīte" un Valkas "Pasaciņas" bērnus apmeklēja zilonītis - ugunsdzēsējs Baltiņš, lai pastāstītu par ugunsdrošību un kopā spēlētu izglītojošas spēles.

 

Aizrautīgi un ar lielu interesi četrus līdz sešus gadus vecie vālodzēni ieklausījās ugunsdzēsējā Baltiņā, kas ar savu komandu bērniem atgādināja, kā īsti rīkoties ugunsbīstamās situācijās un kā nepieļaut to rašanos.

 

Bērnudārza "Vālodzīte" audzēkne Sabīne "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka mājās ar mammu un tēti nerunājot par uguni, tāpēc viņa ar prieku ieklausījās zilonīša Baltiņa teiktajā.

 

Apdrošināšanas akcijas "Balta" un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās akcijas ietvaros bērnudārzā "Vālodzīte", viesojās arī VUGD Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters.Viņš pārliecinājās, ka šī vecuma bērni ir gana atjautīgi, jo zināja arī par dūmu detektoru, ko, iespējams pat nezina kāds pieaugušais. "Vienmēr jau būs atjautīgāki un mazāk atjautīgi bērni, bet viņi zināja par ugunsgrēku izcelšanās iemesliem, par uguns labajiem un sliktajiem darbiem," saka J. Šepters.

 

Zilonītis Baltiņš pastāstīja, ka viņu pārsteidza bērnu nezināšana par uguns labajiem darbiem, toties sliktos zināja nosaukt uzreiz. "Kad sāku stāstīt, ko uguns labu dara, bērni iesaucās, jā, un uzskaitīja - tā var sasildīt, drēbes izžāvēt, uzsildīt ēdienu," stāsta zilonītis Baltiņš.

 

To, ka šī tikšanās bija vērtīga, liecina bērnu interese par ugunsdrošību. Tikšanās noslēgumā Baltiņš ar savu komandu visiem bērniem uzdāvināja krāsojamās grāmatas, kurās atrodami padomi par ugunsdrošību.

 

"Mums patika kopīgā dziesmiņa ar zilonīti, jo abi ejam mūzikas skolā," par pasākumu priecājas vālodzēni Anete Mālkalne un Rinalds Kazaks.

 

Arī Valkas bērnudārza "Pasaciņa" metodiķe Ina Libruka atklāj, ka par tikšanos ar Baltiņu priecājās visi - gan bērni, gan audzinātājas. Pēc tam pārrunājuši notikušo."Tikšanās ir vērtīga, jo šis atšķiras no ikdienišķām rotaļām, kas bērniem apnīk," piebilst J. Šepters.

 

 FaktiUgunsdzēsēja Baltiņa padomi bērniem un vecākiem ievietoti

www.balta.lv un www.vugd.gov.lv2007. gadā bērnu "rotaļas" ar uguni un to izraisošiem priekšmetiem ir bijis iemesls

112 ugunsgrēkiemPēdējo 10 gadu laikā bērnudārzos un to teritorijās notikuši 56 dažādu smaguma pakāpju ugunsgrēki, cietuši pieci bērni, viens gājis bojā un 11 izglābti, liecina VUGD informācija

Izglītība