Ar kņudoņu vēderā un satraukumu žūrijas priekšā

Smiltenes tehnikumā notika "Amatnieku svētki 2009" - pasākumi profesionālas izglītības iestāžu jauniešiem. Savas amatu prasmes un meistarstiķi žūrijai un skolas biedriem demonstrēja tehnikuma un Profesionālās vidusskolas audzēkņi.

 

Šos svētkus visā Latvijā organizē Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Profesionālās izglītības un vispārējās izglītības departaments un IZM Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar profesionālās izglītības iestādēm.

 

 

Jau vairākus gadus Smiltenē "Amatnieku svētkus"rīko tehnikums. Šogad tas uzņēma tikai Profesionālās vidusskolas audzēkņus, jo taupības nolūkos žūrijas pārstāvji paši brauc klāt.

 

"Amatnieku svētkos" pavisam piedalījās ap 140 dalībnieku no tehnikuma jauktā kora, meiteņu vokālā ansambļa, amatieru teātra "Dramis", deju kolektīva un no Profesionālās vidusskolas jauktā kora.

 

 

Skatē profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus vērtē Valsts jaunatnes iniciatīvu centra Audzināšanas darba koordinēšanas departamenta pārvaldes vecākā referente Kristīne Bulka, IZM Profesionālās izglītības un vispārējās izglītības departamenta vecākā referente Gita Prīberga-Vilcāne un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas docents un diriģents Jānis Grigalis.

 

Jaunieši piedalījās ne vien skatē, bet demonstrēja arī meistarstiķi, kas ir teatralizēts uzvedums par profesiju, un savas amata prasmes. Jau ienākot tehnikumā, tā audzēkņi rādīja sava amata prasmes.

 

 

Visiem "Amatnieku svētku" dalībniekiem bija jāreģistrējas pasākumam. Tehnikuma struktūrvienības vadītāja Anita Bērziņa stāsta, ka pēc tam trešo kursu audzēkņi demonstrēja meistarstiķi, visnotaļ interesantā izpildījumā. Skatītāji un žūrija redzēja gan suņa smadzeņu transplantāciju, gan galda klāšanas kultūru un veiksmīgu finanšu darījumu.

 

Smiltenes tehnikuma 3. veterinārmedicīnas kursa audzēknis Armands Āre ir deju kolektīva dalībnieks. Viņš apgalvo, ka jauniešiem šie svētki ir nepieciešami. "Ir svarīgi, lai atbrauc cilvēki no malas un tevi novērtē, pasaka, kas iznāk labi un pie kā vēl jāpiestrādā.

 

 

Vienīgi šogad mazliet nepierasti, ka mēs bijām tikai divas skolas. Pagājušajā gadā bija interesantāk, jo uz kultūras namu sabrauca daudzi," saka jaunietis. Viņam šajos svētkos vislabāk paticis pašu sniegums un veterinārmedicīnas kursa atveidotais meistarstiķis.

 

 

Puisis ir pārliecināts, ka rezultātiem jābūt labiem, jo ar sniegumu viņš ir apmierināts. Arī A. Bērziņa apgalvo, ka dalībnieki sevi parādījuši tik labi, cik vien iespējams. "Bērni centās, tāpēc ir arī rezultāti. Tad jau manīs cik mēs tālu tiksim," aizdomājas struktūrvienības vadītāja.

Izglītība