Atbrauc ciemos ar drošāko mājokli pasaulē

Ceturtdien pie Smiltenes novada 1-3. klašu skolēniem ieradās akcijas „ToDo drošā māja" galvenais varonis drošības cimdiņš ar savu komandu. Viņi interaktīvā veidā bērniem mācīja, kā sevi pasargāt no dažādiem riskiem un drošības apdraudējumiem.

 

Šo kampaņu jaunāko klašu skolēniem rīko Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. Tās mērķis izglītot bērnus par elektrodrošību, gāzes, uguns un personisko drošību. Smiltenes novadā tas ir izdevies, jo atzinīgi par kampaņu izsakās skolēni un viņu pedagogi. Kampaņa notika Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā.

 

Darbojas kopā ar drošības cimdiņu Smiltenē ar ceļojošu furgonu ieradās kampaņas galvenais varonis ToDo un viņa komanda. Viņi sev līdzi atveda drošāko mājokli pasaulē. ToDo un viņa draugu mājoklis, kurā atradās virtuve, dzīvojamā istaba, garāža un pagalms, palīdzēja skolēniem izprast dažādo drošības elementu vietu viņu ikdienā. Katra mājokļa zona veidotā tā, lai bērni piedalās, iesaistās, ieskatās, ieklausās un atceras.

„Mums stāstīja par drošību. Tas bija aizraujoši. Es jau pirms tam daudz ko zināju par drošību, jo audzinātāja un vecāki bija stāstījuši. Bet drošības cimdiņa mājā bija tik interesanti. Varējām kopā darboties," stāsta 3.b klases skolnieks Rainers Hermanovskis.

 

Tikpat priecīga par ToDo ciemošanos ir 3.c klases skolniece Elīza Bunga. Meitene uzskata, ka iegūtās zināšanas par drošību būs noderīgas. „Tās nevar aizmirst, jo nevar zināt, kad vajadzēs pielietot. Cimdiņš mums ļāva pašiem izspēlēt dažādus notikumus, kuri var atgadīties arī pa īstam," tā Elīza.

„Pasākums bija patiesi vērtīgs. Bērniem ļoti, ļoti patika. Viņi ieguva daudz jauna un pamācoša par drošību mājā, garāžā un pagalmā spēlējoties. Tika izspēlētās dažādas situācijas. Bērniem bija jādomā, jāmeklē un jādarbojas pašiem, domājot, kā ir pareizi un ko viņi dara aplami.

 

Tika rādīts un stāstīts, ka nenoliedzami visas nelaimes sākas ar nekārtību, ar nesakārtotu apkārtējo vidi, kurā ikdienā uzturamies," pārdomās dalās Trīs pakalnu pamtskolas 1. klašu audzinātājas Gunta Lapiņa, Līga Osma un Valija Rupaine. Gūst pozitīvas emocijas

Kā piebilda skolotājas, bērniem pēc pasākuma bija ļoti daudz pozitīvu emociju par visu redzēto un dzirdēto. Tāpēc aizejot uz klasēm skolēni savas emocijas arī izpauda, uzzīmējot savus iespaidus par redzēto. Emocijas bijušas patiesi sakāpinātas.

 

„Skolā tik uzskatāma un interesanta akcija norisinās pirmo reizi. Tā bija ļoti pamācoša un, galvenais, vērtīga," stāsta skolotāja Dzintra Vaivode.

Bērni bija ļoti priecīgi, kampaņas noslēgumā saņemot dāvaniņas, ko bija sarūpējis ToDo cimdiņš. Katram mazajam dalībniekam pasniedza somiņu, kurā atradās atstarotājs, kalendārs, pamācoša grāmatiņa un citi jauki nieciņi.

Izglītība