Ātrā evolūcija var sākties - pieteikšanās Ēnu dienai ir atklāta!

Biedrība biznesa izglītībai skolās Junior Achievement - Latvija (JAL) sadarbībā ar SEB banku oficiāli ir atklājusi pieteikšanos Ēnu dienai, kas notiks 17. februārī. Pieteikšanos var veikt īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv

.

Visi skolēni, kuri būs pieteikušies www.enudiena.v kādā no ēnu devēju piedāvātajām vakancēm un tiks apstiprināti, 17. februārī varēs sekot līdzi savas izvēlētās profesijas ēnu devēja ikdienas gaitām.

Pieteikšanās Ēnu dienai ir process, kurā konkursa kārtībā tiek atlasīti atbilstošākie skolēni ēnu devēju pārstāvēto profesju amatiem.

Bieži vien uz vienu ēnu devēja darba vietu piesakās vairāki desmiti skolēnu, tāpēc ir ļoti svarīgi pieteikšanos ēnu devējiem un ēnām veikt pēc iespējas ātrāk. Šogad uzņēmumi un organizācijas varēs pieteikties līdz 10. februārim, bet skolēni - līdz 12. februārim.

Šis ir jau desmitais gads, kad Junior Achievement - Latvija rīko Ēnu dienu Latvijā - skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu pasākumu, kura uzdevums ir iedvesmot skolēnus, lai viņi uzdrīkstas un grib vairāk sasniegt savā dzīvē.

Jūsu pārlūkprogrammā šis attēls varētu nebūt redzams. Ceturtdien, 21. janvārī, Ēnu dienas oficiālajā atklāšanā Rīgas domē, piedalījās uzņēmumu un organizāciju, kā arī valsts iestāžu vadītāji. Viņi dalījās savās atmiņās, par ko gribējuši kļūt nākotnē. Viens no galvenajiem atzinumiem bija, ka Ēnu diena ir iespēja skolēniem ieraudzīt vairāk, kā tas ikdienā iespējams.

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement - Latvija izpilddirektore, Jana Jakovļeva: „Mēs ticam, ka tikšanās ar veiksmīgiem un uz sasniegumiem motivētiem uzņēmējiem, nozaru ekspertiem un valsts iestāžu vadītājiem palīdzēs skolēniem iepazīt dažādas nozares un atbilstoši sagatavoties darba gaitām.

Mēs vēlamies palīdzēt skolēnam ne vien izvēlēties nākotnes profesiju, bet arī ļaut saprast, kurā darbības jomā, nozarē skolēns vēlas sevi nākotnē pilnvērtīgi realizēt. Ēnu diena iedvesmo skolēnus sasniegt augstāko rezultātu iecerētajā darbības jomā! "

SEB bankas finanšu direktore Ieva Tetere: „Jau 3 gadus kā SEB bankas finanšu direktore piedalos Ēnu dienā - Ēnu diena, lai arī tikai viena, ir sava veida ģenerālmēģinājums kvalitatīvai un sevi pilnveidojošai darba dzīvei. Tā ir īpaša diena arī SEB bankai kā uzņēmumam, kuram ir svarīgi būt par labu un pieprasītu darba devēju. Pagājušajā gadā SEB bankas darbiniekus ēnoja gandrīz 100 jaunieši.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Ainārs Šlesers uzskata: „Ēnu diena ir lieliska iespēja jauniešiem nepastarpināti iepazīt politiķus, amatpersonas un uzņēmējus ikdienas darbībā. Bez masu mediju starpniecības redzēt kā tiek pieņemti lēmumi gan valsts, gan arī privātajā sektorā. Rīgas dome šogad Ēnu dienā piedalīsies ļoti aktīvi, izņēmums nebūšu arī es."

Ēnu dienas mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet viens no Ēnu dienas uzdevumiem ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes profesijā.

Izglītība