Atšķirībā no angļu valodas, latviešu valodas eksāmens radījis mazāku stresu 4

Pirmie valsts pārbaudījumu pamatskolas klašu skolēniem notika jau mēneša sākumā, bet vidusskolēniem eksāmenu sesija sākās 22. maijā ar centralizēto angļu valodas eksāmenu rakstos un mutvārdos. Tieši šis eksāmens izraisīja plašu rezonansi, radot papildu uztraukumu skolēniem.

Jau vēstīts, ka vidusskolēnos apjukumu radīja angļu valodas eksāmena rakstveida daļa, kurā otrais un trešais uzdevums bija samainīts vietām, bet atbilžu lapā uzdevumu atbilžu izvietojums netika mainīts. Šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē skatīs jautājumus par centralizēto eksāmenu norisi, taču pirms tam viedokli vaicājam vidusskolēniem un viņu pedagogiem.

Angļu valodas skolotāja Irita Steģe uzskata, ka Valsts izglītības satura centram ir jāvar izveidot korektas darba lapas, jo nav pirmā reize, kad eksāmenā kāds no uzdevumiem ir nepārredzams. "Jāņem vērā, ka šis vidusskolēniem bija pirmais centralizētais eksāmens. Skolēni tomēr ir ļoti noslogoti, stress, pluss ārkārtīgi liela slodze, jo pats mācību process pirms eksāmeniem bija saspringts.

Mācību stundās ik pēc četrdesmit minūtēm intensīvā veidā notiek kaut kas ļoti atšķirīgs, jāspēj pārslēgties uz dažādām darbībām. Ja eksāmenā viņi piecdesmit minūtes pildījuši lasīšanas darbu, tad rakstveida daļā veidlapai vajadzētu būt tā, lai bērnam būtu zināma atslodze.

Vidusskolēni liekas pieauguši, bet kāds satraukums eksāmena dienā viņus pārņēma starpbrīdī - visi kā bites salipa apkārt. Kad bija aptvēruši, ka ierakstījuši nepareizi, vaicāja, skolotāj, kā būs, ko lai tagad dara," stāsta angļu valodas skolotāja.

Vairāk lasiet šodien "Ziemeļlatvijā".

Komentāri 4

Baiba

ja es būtu skolotāja uzreiz būtu bērniem atteikusi lai neliek eksāmenu..

pirms 8 gadiem, 2012.05.29 13:17

Baibai

Un tad pati viņu vietā eksāmenu kārtotu?

pirms 8 gadiem, 2012.05.29 13:40

Valmiera

Es mācos Valsts Ģimnāzijā un man tikai uzrauj rēku šie mazspējīgie vidusskolu solu deldētāji. Ja nespēj aptvert, kas rakstīts darba lapās, tad, acīmredzot, mācību vietā bija jāizvēlas lāpsta vai slota, pēc interesēm. Proletariāts, precīzāk, topošais lumpenproletariāts, ja cienītā publika zina, par ko ir runa :)

pirms 8 gadiem, 2012.05.29 16:20

man pie kajas

tie eksameni. kad izlaidums labak pasakiet.

pirms 8 gadiem, 2012.05.30 08:43

Izglītība