Atzinīgi novērtē Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolu

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola vienīgā valstī iegūst kvalitātes sertifikātu

30. un 31. oktobrī gadskārtējā Latvijas sabiedrības tehnoloģiju ekspozīcijas konferencē Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolotājas Ingas Jurciņas vadītais projekts "Ļaujiet man iepazīstināt ar savu valsti" ieguva "Etwining" nacionālā konkursa otrās vietas diplomu un Izglītības un zinātnes ministrijas pateicību par draudzības saišu stiprināšanu starp Eiropas valstīm un "Etwining" kvalitātes sertifikāta saņemšanu.

 

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas angļu valodas skolotāja Inga Jurciņa kopā ar pagājušā gada padsmit 6. klašu skolēniem pērn iesaistījās "Etwining" projektā "Ļaujiet mani iepazīstināt ar savu valsti". Nacionālā projekta mērķis bija izpētīt partnervalsti, analizēt un salīdzināt informāciju par valstīm, meklēt kopīgo un atšķirīgo. Smilteniešu partnerskola bija no Čehijas.

 

"Piesakoties "Etwining" nacionālā konkursa balvām, smiltenieši nokļuva piecu finālistu vidū. Jau tad sapratām, ka tā ir veiksme un augsts novērtējums mums. Todien skolotājus ielūdza uz Latvijas sabiedrības tehnoloģiju ekspozīcijas gada balvas pasniegšanu," stāsta I. Jurciņa.

 

Trīs pakalnu pamatskola saņēma otro augstāko novērtējumu pēc gada balvas ieguvējiem Krāslavas valsts ģimnāzijas. Tādējādi izpelnoties ceļazīmi uz Prāgu, kur risināsies Eiropas valstu "Etwining" skolotāju konference.

 

Skolas direktore Inese Raiskuma teic, ka, darbojoties projektos, iesaista gan skolēnus, gan skolotājus Inga veicina sapratni par sadarbības prasmju un svešvalodas lielo lomu, lietojot modernās tehnoloģijas.

 

"Tā ir iespēja citādāk paskatīties uz mācību procesu, bagātinot savas zināšanas par citām valstīm, uzzinot informāciju ar interneta palīdzību no vienaudžiem citās valstīs. Tie ir jauni sadarbības partneri un draugi skolai," priecājas I. Raiskuma.

 

"Sadarbojoties ar čehu skolu mēs esam ieguvuši daudz. Bērni uzsver, ka beidzot varējuši parādīt savu valsti no vislabākās puses. Viņi bija un ir ļoti erudīti," saka skolotāja.

 

Arī šogad skola īstenos divus "Etwining" projektus, vienu 6. klašu skolēniem, bet otru pirmsskolas vecuma bērniem. "Šogad skolotāja mudināja iesaistīties projektā, un man tas šķita interesanti. Tā ir iespēja labāk apgūt angļu valodu un sastapt jaunus draugus," domā 6.c klases skolniece Eva Kozlovska.

 

"Mēs skolā ļoti daudz uzmanības veltām skolēniem, kuriem ir grūtības mācībās, taču talantīgākos bērnus mazliet piemirstam. Tāpēc projektu darbs ir veids, kā es palīdzu attīstīties spējīgākajiem skolēniem," stāsta angļu valodas skolotāja I. Jurciņa.Projektu darbs ir arī ļoti radoša mācību metode, mācot jebkuru mācību priekšmetu skolā mūsdienu bērniem.

Izglītība