Autobusu pielāgos skolēnu ērtībām 1

Lai jaunajā mācību gadā likvidētās Birzuļu pamatskolas bijušie audzēkņi varētu ērtāk nokļūt uz Palsmanes pamatskolu kaimiņu pagastā, Smiltenes novada dome ierosina no 1. septembra mainīt maršrutu pasažieru pārvadāšanai ar sabiedrisko transportu.

 

Tas attiecas uz autobusa maršrutu Smiltene - Rauza - Palsmane - Variņi - Smiltene, kas atiet no Smiltenes autoostas pulksten 6.50. Palsmanes pagasta pārvalde lūdz to izmainīt uz maršrutu Smiltene - Šķipeles - Mēri - Palsmane - Variņi ar tādu pašu atiešanas laiku. Pasažieru pārvadājumus šajā reisā veic uzņēmums "VTU Valmiera".

 

Ja līdzšinējā reisā autobuss pēc pasažieriem Mēros iebrauca no Vidzemes šosejas, tad jaunajā variantā tas dotos uz Palsmani pa Smiltenes - Valkas autoceļu un tad nogrieztos uz grants ceļa, kas ved uz Mēriem caur Zeltiņiem.

 

"Palsmanes pamatskolā un bērnudārzā jaunajā mācību gadā palielināsies audzēkņu skaits no šīm apdzīvotajām vietām. Vecāki lūdza mainīt autobusa maršrutu, un mēs to ņemam vērā," saka Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece.

 

Pēcpusdienās Mēru puses skolēnus uz mājām plānots vest ar pagasta pārvaldes "busiņu". Kā papildu variantu plānots izmainīt jau minēto sabiedriskā transporta maršrutu ar atiešanas laiku no Smiltenes autoostas pulksten 16.15 uz maršrutu Smiltene - Rauza - Palsmane - Variņi - Palsmane - Mēri - Šķipeles.

 

Valkas rajona padomes galvenā speciāliste Irēna Barinova informē, ka uzņēmums "VTU Valmiera" jau piekritis izmaiņām maršrutā. Tagad ir vajadzīgs valsts SIA "Autotransporta direkcija" akcepts. "Ceram, ka izdosies visu saskaņot līdz 1. septembrim," piebilst I. Barinova.

Komentāri 1

mamina

Un ka lai noklust Smiltene tie berni,kas turpina macibas Smiltene?Marsruta,kas butu Smiltene pirms 8 nav.No Meriem uz Smilteni brauc stradat loti daudz cilveku,no pavasari beigusajiem 11 berni iestajas Smiltenes skolas,tagad ari cik zinu dazi berni no Birzulu pamatskolas ir iestajusies Smiltenes skolas?Vai par to nevajadzetu padomat?

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 09:19

Izglītība