“Award” pamatā ir pašu jauniešu gribēšana tur iesaistīties

Grupa Valkas novada skolēnu ir uzsākusi darbu starptautiskajā programmā "Award", lai iegūtu pirmās pakāpes atzinību - bronzas nozīmīti.

 

"Kopā ar programmas sudraba nozīmītes īpašnieci Aneti Selgu esmu izbraukājusi visas Valkas novada skolas un aicinājušas jauniešus piedalīties šajā programmā. Tas notika ar dažādu spēļu palīdzību. Cerējām uz audzēkņu atbalstu un interesi, jo "Award" pamatā ir pašu jauniešu gribēšana," skaidro programmas instruktore Inese Lečmane.

 

Bariņā būs interesantākVēlējos iesaistīties kustībā, lai apgūtu jaunas interesantas lietas. Faktiski jau pērn zināju par "Award" eksistenci, taču nebiju iedziļinājusies. Pašpārvaldes sanāksmē Anetes stāstītais mani ieinteresēja un nu reāli piedalos," stāsta projekta dalībniece devītklasniece Alise Ozola.

Arī kārķēnietis Armīns Zutis, jautāts, kāpēc ir ieinteresējies par šo kustību, atbildēja, ka viņu pārliecinājis A. Selgas un I. Lečmanes stāstītais par "Award". "No skolas esam pieteikušies seši puiši. Bariņā būs vēl aizraujošāk," smaida Armīns.

Pavisam novadā aicinājumam atsaucās 11 jaunieši un Valkas bērnu un jauniešu centrā sestdien notika pirmā saiešanas reize, lai divās dienās izspēlētu visus četrus darbošanās virzienus. Četri avardieši bija no Kārķiem (divi nespēja ierasties), trīs meitenes bija no Valkas pamatskolas. Turpmāk būs arī skolēni no Vijciema un Ērģemes pamatskolas.

 

Četri darbi un izklaidesPirmais bija - labais darbs, kurā notika sveču liešana. Nākamajā rītā, trešajā adventē, ar tām iepriecināja vairākus tos valcēniešus, kuriem svētdiena bija darba diena.

Nākamais darbs bija fiziskās sagatavotības veicināšana un šoreiz tā bija deja. Nodarbības vadīja pieredzējušais sarīkojumu deju dejotājs Mārcis Auzāns.

Vēl sestdienas vakarā notika ekspedīcija ar noteiktu plānu, tas ir karti, kurā atzīmēti atrodamie objekti. Jaunieši, kuri nedzīvo Valkā, nebija iepazinuši jauno Pedeles taku. Dažiem no viņiem šī taka aizvijās līdz Igaunijai.

Ceturtā apgūstamā prasme bija ēdiena gatavošana. Frikadeļu zupu vārīt mācīja Smiltenes tehnikuma audzēknis Edgars Lazdiņš. Zupa ir avardiešu pārgājiena ēdiens.

Protams, kur nu jaunieši bez nakts izklaidēm - karaokes, filmu skatīšanās un dažādām spēlēm. Nakšņošana notika turpat BJC teātra telpā. Katram bija savs ekipējums - guļammaiss, bļoda karote un tā joprojām, jo, ejot ekspedīcijā, visam nepieciešamajam jābūt līdzi.

 

Par sekmīgu darbu - bronza"Esmu izdarījusi visu, lai "Award" ūdens iekustētos. Jauniešiem gluži kā nerakstīts likums ir savu draugu ievilkšana tajā nozarē, kur darbojas paši. Domāju, ka arī šīs notikums nebūs izņēmums un ieinteresēto pulciņš būs ievērojami lielāks," pauž I. Lečmane.

Svētdien tika sastādīti individuālie plāni, ko kurš turpmāk darīs, ar ko nodarbosies un kādu prasmju apgūšanu būs izvēlējušies. To visu apstiprināšanai nogādās Valsts izglītības centrā, lai saņemtu "Award" sasniegumu grāmatiņas un tās aizpildītu trijos mēnešos. Ja darbs būs izpildīts veiksmīgi, katrs saņems bronzas nozīmīti.

FOTO ŠEIT!

Izglītība