Basketbols: No fināla uz Palsmani atved uzvarētāju kausu

Palsmanes speciālās internātpamatskolas komanda izcīnījusi čempiones titulu Latvijas speciālo internātskolu sacensībās basketbolā.

"Spēlē par pirmo vietu Dzirciema skolas komandu uzvarējām ar viena punkta pārsvaru. Tas tiešām bija fināla cienīgs mačs," par audzēkņu panākumu priecājas Palsmanes speciālās internātpamatskolas sporta pulciņa vadītājs Dzintars Ziediņš.

 

Pēc atlases kārtām finālā iekļuva 10 labākās komandas, no Vidzemes - Palsmanes un Spāres skolu basketbolisti. Palsmanieši finālā uzvarēja visās spēlēs.

 

Viņu treneris Dz. Ziediņš secina, ka puiši tik lielu panākumu sasnieguši, pateicoties cīņas sparam un katra komandas dalībnieka maksimālam ieguldījumam spēlē. "Labi ir tas, ka komandā nav tikai daži līderi. Ja pietrūkst meistarības līmeņa, puiši to kompensē ar cīņu par bumbu un reizēm pat ļoti asu spēli," vērtē treneris.

 

Viņš slavē arī Palsmanes speciālās internātskolas sportistu vēlmi treniņos strādāt ar atdevi un regulāri nākt uz nodarbībām. "Visu gadu diezgan nopietni strādājām. Pāris reižu uzspēlējām ar Smiltenes sporta skolas audzēkņiem. Pamazām krājās pieredze. Galvenais, - puiši vēlējās strādāt. Bija jautājumi, bija interese, un līdz ar to ir rezultāts," secina Dz. Ziediņš.

 

Palsmanes speciālajai internātpamatskolai uzvarētājas laurus valsts sacensībās izcīnīja basketbolisti Jānis Strazdiņš, Mārtiņš Avotiņš, Mārtiņš Purkalītis, Oļegs Laidve, Edgars Strazdiņš, Kaspars Priedītis, Raitis Dzenis, Jānis Dzenis un Jānis Ūdris.

 

"Visgrūtākā bija spēle ar Dzirciemu. Katru gadu zaudējam Stiklu skolai. Šoreiz viņus salikām, bet viņi palīdzēja Dzirciemam, izstāstīja, kā mēs spēlējam," par finālmaču stāsta Palsmanes internātskolas basketbolists Jānis Strazdiņš.

Izglītība