Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu namam – jauns nosaukums

Līdzšinējo bērnunamu - patversmi turpmāk sauks par Valkas novada bērnunamu "Saulīte".

Pamatojot nosaukuma maiņu, iestādes direktore Līga Veinberga skaidro, ka nosaukumā ietvertais vārds "patversme" devis negatīvu noskaņu. Izpētot iestādes apaļo zīmogu, atklājies, ka jau vairākus gadus zīmogā ir ietverta saules zīme, tāpēc tā sauktais "namiņš" ticis pie vārda "Saulīte".

Jauno nosaukumu ar prieku pieņēmuši arī bērnunamā dzīvojošie 13 audzēkņi, kā arī iestādes kolektīvs. "Saulītes" jaunākajam iemītniekam ir pieci, bet vecākajam - 20 gadu.

Pašlaik bērnunama kolektīvs gatavojas savas 18 gadu pastāvēšanas jubilejas pasākumam "Mani raitie 18.". L. Veinberga stāsta, ka svinības notiks 9. martā pulksten 16. Gaviļnieki ciemos uzaicinājuši savus draugus un labvēļus.

Izglītība