Bērnu rokās plīvo sarkanbaltsarkanie un Eiropas Savienības karodziņi

Aizvadītajā nedēļā Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas kuplā saime gatavojās atzīmēt Eiropas Savienības piekto gadadienu un skolas dalību Comenius projektā. Tas izdevās ar plašu vērienu - aktivitātes visas nedēļas garumā un saviļņojošs noslēguma pasākums kopā ar mazajiem draugiem no Smiltenes bērnudārza "Pīlādzītis".

 

Todien bērni no skolas nāca ārā, rokās vicinot Latvijas un Eiropas Savienības (ES) karodziņus. Daudziem bija arī baloni ar Comenius uzrakstu, par ko vēlāk izrādīja vislielāko saviļņojumu gan mazie, gan lielie. Vēl šajos svētkos bija kas īpašs - direktore Inese Raiskuma kopā ar skolēniem Rubenu Pāvilu Šulcu un Didzi Triēci pie skolas svinīgi iestādīja egli.

 

Skolas direktores vietniece izglītības jomā informācijas un projektu darbā Inga Jurciņa pastāstīja, ka, gatavojoties Eiropas dienas atzīmēšanai, skolēni veidojuši Latvijas, ES un Eiropas dalībvalstu karodziņus, bibliotekāres kopā ar bērniem izveidoja teatralizētu uzvedumu, kurā populāri pasaku varoņi apceļo Eiropu. Vecāko klašu skolēniem notika digitālā spēle par ES. Savukārt citi gatavoja lietas, kas raksturīgas katrai no dalībvalstīm.

 

Trīs pakalnu pamatskola Eiropas dienu atzīmēja kopā ar saviem draugiem - Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" audzēkņiem. Svinīgo pasākumu visi iesāka ar ES himnu, kas saviļņoja. Kāds aizdomājies lūkojās debesīs, dinamiskāk sāka vicināt karogu, cits dziedāja. Tā bija vienotības sajūta.

 

"Eiropas Savienība ietekmē ikvienu mūsu dzīves jomu - atvērtās robežas, darba un mācību iespējas, kultūras un draudzības saites ar Eiropas valstu skolām. Svarīgi ir apzināties, ka pašsajūta savā mājā, pagastā, pilsētā un valstī atkarīga ne tikai no mūsu valstu vadītājiem, lielo lēmumu pieņēmējiem, bet arī no mums pašiem, mūsu zināšanām un attieksmes, vēlmes vairot labo, skaisto," saka skolas vadība.

 

Tagad pie Trīs pakalnu pamatskolas augs mūžīgi zaļš kociņš, kura nosaukums ir asā egle. Šis koks nozīmē draudzību starp visām Comenius projektā iesaistītajām skolām - Bulgārijā, Holandē, Polijā, Portugālē un Turcijā. Katrā no tām būs draudzības kociņš.

 

 

"Patiesībā mēs iestādām ne tikai šo mūžīgi zaļo kociņu, bet arī brīnišķīgu ideju par draudzību, sapratni un nākotni Eiropas Savienības un arī mūsu skoliņas 5. dzimšanas dienas gadā. Bērniem būs kopīga atbildība ne tikai par eglīti, bet arī par skolas apkārtni, zaļo klasi, ikvienu stādījumu skolas pagalmā. Parādīsim, ka savā domāšanā esam patiesi zaļi un vidi saudzējoši," teic I. Raiskuma.

 

I. Jurciņa pateicas visiem, kas ieguldīja kaut mazumiņu, gatavojoties Eiropas dienai, jo tikai kopā var paveikt daudz.

 

Izglītība