Bērnu stāsti ir prātā paliekoši un interesanti

Tālās Gaujmalas novada labākie stāstnieki konkursā "Teci, teci, valodiņa" ir izvēlēti un viņiem 27. novembrī Rīgā būs jāsacenšas ar citu Latvijas novadu labākajiem stāstniekiem.

Vairāk foto >>> ŠEIT!

"Es vēlu bērniem nezaudēt prieku runāt tīrā latviešu valodā bez žargona un citiem kropļojumiem. Stāstnieku konkurss ir unikāls pasākums. Kam gan citam, ja ne bērniem jāmāca kļūt par īstiem latviešiem ar labu valodu. Visi konkursa dalībnieki ir malači. Tie, kuri pirmo reizi nokļūst šī konkursa žūrijā, brīnās, ka visu stāstāmo bērni zina no galvas," pēc konkursa notikušo komentē Tālās Gaujmalas novada folkloras kustības koordinatore Skaidra Smeltere.

Jauka atkalredzēšanās reize"Konkursanti bija lieliski, izcili stāstnieki. Ne par vienu nevaru sacīt sliktus vārdus. Uzvarētājus patiešām bija grūti izvēlēties, un gribētos, lai visi - 31 dalībnieks - varētu piedalīties konkursā Rīgā. Neapšaubāmi, ka bērnu stāsti ir prātā paliekoši un interesanti," vērtē novada bērnu un jauniešu centra "Mice" vadītāja Vita Kalvāne. Viņa piebilst, ka daudziem dalībniekiem šis konkurss ir jauna, turklāt patīkama atkalredzēšanās reize.

Kamēr žūrija vērtēja dalībniekus, tulkotāja Zane Brūvere dalībniekiem atraktīvi lasīja sveštautu pasakas.

Noteikti septiņi uzvarētājiUz stāstnieku konkursu Rīgā no Tālās Gaujmalas novada dosies Ēveles pamatskolas folkloras kopas "Ēvele" dalībnieki Armīns Zīvers un Ričards Eglītis (skolotāja Irīda Jukāme), Valkas pamatskolas audzēkņi Monta Mazure un Rūdolfs Miķelsons (Tamāra Elziņa), Amanda Veikšāne (Līga Bambule) no Trikātas pamatskolas, Valmieras 5. vidusskolas folkloras kopas "Sudmaliņas" dalībnieks Lauris Jančevskis (Līga Cimdiņa), Valkas ģimnāzijas skolniece, bērnu un jauniešu centra "Mice" teātra pulciņa dalībniece Kristīne Zilbere (Vita Kalvāne). Ārpus šī konkursa uz Rīgu dosies arī pērnā gada konkursa uzvarētāja Valkas ģimnāziste Signe Zalužinska, kura darbojas "Mices" teātra pulciņā pie V. Kalvānes.

Vērtē stāstu ķēniņš

Ēveles pamatskolas 9. klases audzēknis Elvis Poruks šoreiz bija īpašā statusā. Jautāts, ko nozīmē būt labam stāstniekam, Elvis atbild, ka tā ir prasme komunicēt ar citiem cilvēkiem, prast izteiksmīgi izsacīties. Puisis teic, ka galvenais ir paša vēlme to apgūt, un, ja vēl palīdz gan skolotāja Anda un Irīda Jukāmes, gan vecāki, kā tas ir šajā gadījumā, tad rezultātam ir jābūt.

"Man visvairāk patīk stāstīt par dažādiem piedzīvojumiem. Protams, lai būtu interesantāk un pārliecinošāk, tajos ietverti arī izdomājumi un fantāzijas," smaida Elvis. Viņš šajos konkursos piedalās piecus gadus. Lai kļūtu par stāstnieku ķēniņu, trīs reizes jākļūst par dižstāstnieku. Pirmajā reizē puisim ķēniņa titulu iegūt neizdevās, taču pērn Rīgā viņš šo titulu ieguva.

Elvis šogad bija žūrijā un vērtēja konkursu piektdien "Micē". Viņam būs jādodas arī uz konkursu Rīgā, kur vērtēs visu novadu labākos stāstniekus. E. Poruks, teic, ka žūrijā būt ir patīkamāk, jo, pašam runājot, ir lielāks satraukums. Viņš konkursantiem pastāstīja, kā nokļuva līdz stāstu ķēniņa titulam.

Izglītība