Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu vecākiem uzrodas palīgi Ruksis un Duksis

Ikdienā ir daudz dažādu sadzīves situāciju, kurās iekļūstot, ir apdraudēti bērni. Tālab palīgā vecākiem mazo audzināšanā nāk Ruksis un Duksis, kuru lomās iejūtas Valmieras kultūras pasākumu vadītājas Līga Stebere un Ineta Vanaga.

Šomēnes gudrais Duksis un palaidnīgais Ruksis viesojās Palsmanes pagasta bērnudārzā. Lai viņus satiktu, mājiniekiem piepulcējās citi skatītāji: mazuļi no Variņu, Bilskas un Mēru pirmsskolas grupiņām un Palsmanes pamatskolas pirmīši.

Bērniem Duksis un Ruksis deva vēl daudz citu padomu, piemēram: redzot atvērtu logu, atceries, ka vari izkrist; ielu šķērso gājējiem paredzētā vietā; nebāz mutē nepazīstamas sēnes un ogas; nekaitini svešus suņus un kaķus; nekāp svešā mašīnā!

Palsmanes bērnudārzs aicinājis arī audzēkņu vecākus dalīties padomos par savu atvašu audzināšanu, un rezultātā tapusi "Labo padomiņu krātuvīte" jeb iesieta grāmata, kas tiek uzglabāta iestādes metodiskajā kabinetā.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 19. aprīlī.

Izglītība