Bērnudārza ēkai Valkā būs jauns mētelis 4

Bērnudārza "Pasaciņa" sētniece mēdzot jokot, ka viņa pamazām ar ķerru pārvedīs visus bērnudārza izdrupušos fasādes ķieģeļus un ēkas var arī vairs nebūt.

 

Līdz ar straujo gaisa temperatūras maiņu, arvien biežāk bērnu iestādes teritorijā sakrājas izdrupušo ķieģeļu kaudzes. Starp pērn nomainītajiem jaunajiem plastikāta logiem izceļas viens vecais koka logs. Izrādās, ka celtnieki to nevarēja nomainīt, jo pastāvēja varbūtība, ka tad sabruks viens no ēkas stūriem.

 

Vakar bērnudārza saimniecības daļas vadītāja Valentīna Aržānova atzina, ka iestādes 27 gadu pastāvēšanas laikā ķieģeļu ražošanas uzņēmumā "Lode" ražotie eksperimentālie ķieģeļi diemžēl nav attaisnojuši cerības - ēkas fasāde izskatās pēc sacaurumotas segas.

 

 

Ēka būvēta pēc tipveida projekta ar 280 vietām, 12 grupām padomju laikiem raksturīgajā triecientempā, kad kvalitāti pakļāva plāna izpildei. Laika gaitā ēkā veikta pārbūve, kā rezultātā izveidotas sporta un mūzikas zāles.

 

 

Pašlaik iestādē darbojas deviņas grupas. Tās apmeklē 202 bērni. Diemžēl izglītības iestāde nav pielāgota ģimenēm ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. To bērnu vecāki, kas pārvietojas ratiņkrēslā, ēkā nevar iekļūt.

 

Valkas domes Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu vadītājs Ernests Lībietis informē, ka jau šomēnes pašvaldība izsludinās iepirkuma konkursu projekta "Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" infrastruktūras attīstība" ietvaros.

 

 

 Projektā paredzēts viens iepirkums bērnudārza renovācijai, kas ietver logu un durvju nomaiņu, jumta renovāciju, galvenās ieejas rekonstrukciju, pielāgojot to cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, fasādes siltināšanu un ēkas apmales aplikšanu ar plātnēm. Plānotie darbi, kas sāksies jau jūnijā, jāīsteno līdz 30. septembrim.

 

Kopējās plānotās izmaksas ir 212 967,41 lats, no tiem ERAF finansējums - 167006,71, valsts budžeta dotācija - 11788,71, bet domes līdzfinansējums - 34171,99 lati.

 

Ja projekts īstenosies, kā plānots, tad vēl viena ēka pilsētā būs sakārtota un ģimenēm ar bērniem uztraukumam nebūs pamata, ka ēkas tehniskā stāvokļa dēļ bērnudārza durvis varētu būs slēgtas.

Komentāri 4

Gribētos zināt cik valkā ir bērnu ar īpašāmm vajadzībām, kuri nevar apmeklēt bērnudārzu tikai tāpēc, ka netiek iekšā?

pirms 12 gadiem, 2009.03.12 12:04

Intars

Tekstā gan ir runa par bērnu vecākiem, bet nu labi, skaitīt naudu citu kabatās jau dikti tīk daudziem.... Kam tev tāda informācija? Kaut viens, kaut nav, bet iespējams būs.

pirms 12 gadiem, 2009.03.12 12:56

aura

Civilizētā sabiedrībā jebkurā ēkā jāparedz iespēja tikt iekšā arī cilvēkiem ar ratiņkrēsliem...

pirms 12 gadiem, 2009.03.12 19:41

civilizētā pasaulē jā! Bet mēs esam atplikusi, trešās šķiras valsts. Mums nav naudas nepieciešamiem tēriņiem. Ideālā variantā, protams, ka tam tā jābūt, bet jādzīvo reālā
situācijā un var atļauties to, ko var atļauties. Mēs jau tā dzīvojam uz parāda.

pirms 12 gadiem, 2009.03.13 20:03

Izglītība