Bērnudārzā “Pīlādzītis” bērni paši rada izrādes

Šonedēļ pirmsskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis" valda neierasta gaisotne. Otrdien ar Zaķēnu grupiņas literāri muzikālo teātra uzvedumu "Viena diena zaķu dzīvē" atklāja Teātra dienas, kuras ilgs līdz rītdienai. Bez teātra izrāžu noskatīšanās "Pīlādzīša" audzēkņiem ir iespēja apmeklēt bērnu kinoteātri un teātra kafejnīcu.

Teātra dienas "Pīlādzītī" ir kulminācija vairāku mēnešu ilgam darbam, kuru laikā audzēkņi apjauta teātra pasaules daudzveidību. Zaķēnu, Vāverīšu, Bitīšu un Rūķu grupiņās posās izrādēm, mācoties dziesmas un dzejolīšus. Audzinātājas rūpējās par atbilstošu skatuves noformējumu, tērpiem. Savu artavu teātra dienām sniedza arī vecāki.

Svētki ir sākušiesŠajās dienās bērnudārzā priecīgus kopā būšanas mirkļus "Pīlādzīša" kuplajai saimei radīja Zaķēnu grupiņas literāri muzikālais uzvedums, Bitīšu grupiņas audzēkņu izrāde "Vecīša cimdiņš" un Vāverīšu audzēkņi ar uzvedumu "Vāverītes riekstu tirgū".

Savukārt Rūķu grupiņas audzēkņi ciemos uz muzikālo pasaku lugu "Pie saulītes ciemos" aicinās 20. un 21. aprīlī, jo šobrīd grupiņā saslimuši vairāki jaunie aktieri. Interesi par izrādēm izrādījuši Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolēni, kuri pie draugiem "Pīlādzītī" ciemosies rīt.

Uz izrādēm notika biļešu iepriekšpārdošana. Viena ieejas biļetes cena bija divdesmit santīmu. Bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte stāsta, ka vēlējās bērniem radīt izpratni par naudas vērtību, prast ar to rīkoties. Bērnudārzā izveidotas biļešu pārdošanas kases, kurās teātra izrāžu apmeklētāji iegādājās biļetes. Par iekasētajiem līdzekļiem plānots nopirkt rotaļlietas, ar kurām grupiņās spēlēties bērniem.

Tematiskās nedēļas ir nepieciešamas"Pīlādzīša" praktikante Sanita Stīpniece stāsta, ka Teātra dienas viennozīmīgi ir izdevušās. "Pasākuma rīkošanā ieguldīts milzīgs darbs. To var redzēt gan teātra uzvedumos, gan tērpos, gan arī noskaņā, kāda tiek radīta starp teātra izrādēm.

Šī ir lieliska iespēja bērniem iepazīt kultūru un estētisko pasauli, kas savukārt veido viņu personību. Ir tik jauki redzēt, kā mazie gaida izrādes un pārējos notikumus, kas saistās ar Teātra dienām. Vieniem tā ir iespēja izpausties, otriem - iespēja vērot un analizēt," iespaidos dalās topošā pirmsskolas izglītības pedagoģe.

Viņa uzskata, ka šādas tematiskās nedēļas ir vēlamas un pat vajadzīgas ikvienā pirmsskolas iestādē. "Prieks, ka "Pīlādzītis" ir tik bagāts ar tradīcijām un ievērojamiem notikumiem," piebilst S. Stīpniece.

Kinoteātris un kafejnīca

Šonedēļ bērnudārzā darbojas bērnu kinoteātris, kurā audzēkņi skatās latviešu iemīļotākās multfilmas, savukārt izrāžu uz svētku laikā ēdamzālē darbojas teātra kafejnīca, kur bērnus cienās ar augļiem un kokteili, kurš pagatavots no "Smiltenes piena" jaunā produkta "Piena spēks", saldējuma un persiku sulas.

"Pīlādzīša" vadītāja piebilst, ka vecākiem bērnu un audzinātāju radītās izrādes būs iespēja noskatīties Mātes dienā.

 

Izglītība