Bērnudārza vadītājas amata konkurss Smiltenē noticis pareizi 4

Trīs pretendentes konkursā uz Smiltenes jaunā bērnudārza vadītājas amatu saņēmušas atbildes no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ar skaidrojumu - Smiltenes pilsētas domes rīkotā konkursa komisija rīkojusies pareizi, noraidot viņu kandidatūras izglītības neatbilstības dēļ.

Par to "Ziemeļlatviju" informēja viena no kandidātēm smilteniete Līga Krūmiņa - Krīgere. Sanita Putne un Zanda Troiņikova - Eglīte, kuru kandidatūras arī noraidīja konkursa komisija iesniegto dokumentu neatbilstības dēļ, no komentāriem atturējās.

 

Strīds izvērtās par to, vai bērnudārza vadītājai ir vajadzīga gan profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība, gan pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija, vai tikai viena no šīm prasībām, kā to izprata minētās pretendentes.

 

"pārsteidz, ka tagad IZM viedoklis ir atšķirīgs, nekā tas, ko šīs ministrijas ierēdnis iepriekš man pauda telefoniski, - ka es ar savu izglītību varu piedalīties konkursā. Man personīgi žēl, ka paļāvos uz viņa viedokli un sāku šo jautājumu noskaidrot dziļāk," atzīst L. Krūmiņa - Krīgere.

 

Viņa secina, ka Smiltenes pilsētas dome vēlējās konkursu organizēt juridiski pareizi, tomēr neizprot, kāpēc komisija neiedziļinājās lietā pēc būtības. "Žēl, ka mūsu valstī pirmsskolas pedagogu kvalifikāciju vairāk nosaka divu nedēļu tālākizglītības kursi, kuru man pietrūka, nevis piecu gadu laikā iegūta kvalifikācija par darbu tieši ar šī paša vecuma posma bērniem, ko ietver gimenes skolotāja kvalifikācija," secina L. Krūmiņa - Krīgere.

 

Smiltenes pilsētas dome savu viedokli "Ziemeļlatvijai" izteica jau marta nogalē, informējot, ka pašvaldībai bijusi taisnība šajā strīdā, un vairāk notikušo nekomentē.

Komentāri 4

Kārtējo reizi darbiņš būtu Administratīvai tiesai.

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 12:57

..

kārtējo reizi kāds kaut ko nesaprot - darba tiesiskās attiecības ir civiltiesiski strīdi

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 13:56

Pašvaldība un ministrija ir publisko tiesību subjekti. JA pašvaldības vai ministrijas atbildes uzskata par neatbildošām likumiem, tad ir jāgriežās administrivajā tiesā.

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 14:11

Regīna

Ja ir tik būtiskas domstarpības tad raksta virsraksts ir neatbilstoš .Jeb Smiltenes domei vienmēr taisnība?

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 18:15

Izglītība