Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Launkalnes sākumskolas pirmsskolas grupas „Mārītes” bērni uzvar konkursā 2

„Lai pasaule būtu tīra, autobusu darbinās ar enerģiju, iegūtu no koku vecajām lapām. Ārpusē esošie ziediņi rotēs un palīdzēs pārvietoties, kā arī izdalīs patīkamu smaržu. Katram pasažierim būs spēles galdiņš un našķi, savukārt salonā - baseins un deju laukums.” Tā autobusus nākotnē iztēlojas Smiltenes novada Launkalnes sākumskolas pirmsskolas grupas „Mārītes” bērni, uzvarot „VTU Valmiera” organizētajā konkursā.

Galvenās balvas ieguvējiem nopietni uzdevumi – visiem kopā jāmēro ceļš uz Valmieru uz apbalvošanas ceremoniju un jāplāno ekskursijas maršruts ar „VTU Valmiera” autobusu 300EUR vērtībā, ko bērniem un audzinātājām dāvina uzņēmums.

No Rūjienas, Valmieras, Smiltenes, Vijciema, Palsmanes, Valkas, Strenču, Blomes un Kauguru bērnudārziem atceļoja 72 zīmēti, līmēti, no pudelēm, korķiem, papīra, auduma, dzijas un pat pogām gatavoti autobusi. Visi konkursa dalībnieki kā pateicību saņems saldu našķi par idejām un rūpīgo darbu to noformēšanā. 

Mazie pasažieri nākotnē autobusus gribētu redzēt košus, krāsainām riepām, rotātus ar ziediem un skaistiem zīmējumiem. Būtu vēlams, lai tie trauktos raķešu ātrumā, nirtu zemūdens pasaulē vai vismaz lidotu. Piedāvāti arī vairāki risinājumi – propellers uz jumta, antenas, kas nosaka, kuru gaisa ceļu izvēlēties, satelītšķīvji un spārni. Tomēr jāņem vērā, ka vairs nederēs nosaukums „autobuss”, atbilstošāks būs „debessbuss”.

 Arī vairāki stāvi, kāpnes salonā, vitrāžu logi, rotaļu stūrītis, multfilmas, gardumi, krēslu pārveidošana ērtās guļvietās, caurspīdīgs jumts un terase bērniem šķiet vilinošas pārmaiņas. Izteikta vēlme, ka stūrēt vajadzētu arī sievietēm. Īpašas rūpes izrādītas par vides uzlabošanu – jāizmanto saules enerģija, autobusi jāražo no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, savukārt riepas varētu būt no salmiem. Idejās dalījās arī bērni, kuri katru rītu kopā ar grupiņas biedriem un audzinātājām ar autobusu mēro ceļu uz bērnudārzu, tāpēc būtu vēlams televizors, lai nav garlaicīgi, un mērens siltums, lai nav jāpārģērbjas. Neskatoties, kādas pārmaiņas nākotnē gaidāmas, svarīgākais ir smaidīgi, atsaucīgi, rūpīgi, mierīgi un pozitīvi autobusu vadītāji.

Konkursu „Mans nākotnes autobuss” SIA „VTU Valmiera”, organizē jau trešo gadu, kas sniedz pozitīvas emocijas un labas idejas uzņēmuma tālākai darbībai.

Apbalvošanas ceremonija notiks 2014. gada 25. februārī „VTU Valmiera” birojā („Brandeļi”, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads), kur apskatāmi visi iesūtītie darbiņi.


Komentāri 2

Mamma no Bitītēm!!!

Nu malacīši mūsējie!!!!! Super!!!

pirms 6 gadiem, 2014.02.11 20:18

Mārīšu mamma:)

Paldies Skolotājām par Jauko ideju un kopīgi ar bērniem ieguldīto darbu!!! Tā turpināt!!!

pirms 6 gadiem, 2014.02.12 14:07

Izglītība