Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes bērnudārzam veicināšanas balva konkursā “Košas sienas – krāsainas dienas”

Konkursā “Košas sienas – krāsainas dienas” piedalījās vairāk nekā 50 Latvijas bērnudārzi un sākumskolas, iesūtot 98 pieteikumus, kuros bērni kopā ar vecākiem un pedagogiem attēlojuši krāsainākās un aizraujošākās dienas savā dzīvē. Noslēdzoties konkursam, galveno balvu – 130 litrus Vivacolor Interior sērijas krāsas telpu atjaunošanai un mākslinieces Elitas Patmalnieces sienas gleznojumu – ieguva Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Māra" grupa “Gliemezīši”.

 

Savukārt veicināšanas balvas – 30 litrus krāsas un visus nepieciešamos krāsošanas instrumentus ieguva pieci dalībnieki no Latvijas reģioniem: Alojas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” 3. grupa “Bitītes”, Daugavpils Saskaņas pamatskolas 2.b klase, Variešu sākumskolas vizuālās mākslas pulciņš “Burvju ota”, Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 1.c klase un Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes grupa “Mārītes”. 

 

“Mūsdienu tehnoloģijas bieži vien ietekmē bērnu radošumu – viņiem zūd iztēles spējas. Taču, kā redzams pēc konkursā iesniegtajiem darbiem, ir daudz bērnu, kuri izpaužas mākslā, tādējādi attīstot iztēli. Priecē, ka arī daudzu skolu un bērnudārzu audzēkņi, veidojot mākslas darbus konkursam, ietekmējušies no manis radītās mākslas. Novēlu arī turpmāk visiem Latvijas bērniem nepazaudēt dabiskumu, vienkāršību un pasaules tīro uztveri, kas palīdz izpausties mākslā. Tikmēr runājot par mākslas darbu, kuru plānoju izveidot uz konkursā uzvarējušās mācību iestādes sienas, jāteic, ka noteikti ietekmēšos no viņu mākslas darba. Turklāt sniegšu arī ieteikumus, kā atbilstoši izkrāsot telpu,” teic māksliniece Elita Patmalniece. 

 

Kā liecina konkursa pieteikumu skaits, visaktīvākie bijuši Rīgas reģiona bērnudārzi un sākumskolas – saņemti 36 pieteikumi. Savukārt no Vidzemes saņemti – 22, Latgales - 18, Zemgales – 10, bet Kurzemes – 12. 

 

 Kampaņas iniciators, zīmola Vivacolor pārstāvis Gatis Kulbergs uzsver: “Šogad esam saņēmuši ļoti daudzus krāsainus un košus mākslas darbus no Latvijas sākumskolām un bērnudārziem. Katrā bērnā slēpjas mazs mākslinieks un mums ir patiess prieks, ka konkursā iesūtītajos darbos tas ir īpaši redzams un jūtams. Turklāt šogad darbus varēja iesniegt dažādos formātos – gan zīmējot, līmējot aplikācijas vai gleznojot, gan uzņemot fotogrāfijas vai video, gan arī rakstot dzeju vai esejas. Pateicamies ikvienam dalībniekam par iesniegto darbu un vēlam arī turpmāk daudz jaunas, spilgtas un krāsainas idejas!” 

 

Konkursu “Košas sienas – krāsainas dienas” rīkoja krāsu zīmols Vivacolor. Konkursā varēja piedalīties visas pašvaldību un privātās pirmsskolas izglītības iestādes un sākumskolas. Konkursa uzvarētājs iegūs 130 litrus videi draudzīgas un veselībai nekaitīgas Vivacolor Interior sērijas krāsas telpu atjaunošanai, krāsošanas instrumentus un mākslinieces Elitas Patmalnieces sienas gleznojumu. Savukārt pieci konkursa dalībnieki Latvijas reģionos saņems veicināšanas balvas – katrs 30 litrus krāsas un krāsošanas instrumentus.

Izglītība