“Pīlādzītī” tur īkšķus par latviešiem Phjončhanā

No 9. līdz 25. februārim Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā norisinās četrgades svarīgākais ziemas sporta notikums – Olimpiskās spēles. Šajās nedēļās daudzi tur īkšķus par Latvijas olimpiešiem pie televizoru ekrāniem, ir gatavi naktīs negulēt, lai tikai redzētu mūsējo startus. Ziemas Olimpiskās spēles par īstiem svētkiem savās mājās pārvērtuši Smiltenes bērnudārza “Pīlādzītis” audzēkņi. 


Ceturtdien, 15. februārī, pirmsskolas izglītības iestādē notika Olimpiskās spēles. Līdzīgi kā Phjončhanas Olimpisko spēļu atklāšanā, tā arī “Pīlādzītī” šo notikumu atklāja ar svinīgo ceremoniju, aplausiem skanot, “arēnā” ar Latvijas un Olimpisko spēļu karodziņiem iesoļoja katras grupiņas audzēkņi. 

Lai vairotu olimpisko garu, radītu izpratni par to, ka sports nav tikai amzierēšanās, bet gan smags darbs, disciplīna, uzmanības koncentrēšana un arī līdzi jušana, “Pīlādzītī” Olimpiskās spēles notika otro reizi. To organizēšanu uzņēmās vienmēr atraktīvā un enerģiskā sporta skolotāja Ieva Klāva-Bunga, gatavošanās procesā iesaistot Latvijas jauno sportistu ‒ Pelēnu, Zaķēnu, Rūķu, Lācēnu, Vardīšu, Vāverēnu, Ezēnu un Lapsēnu grupiņu audzēkņu ‒ audzinātājas.

Kamēr Latvijas olimpieši Dienvidkorejā par medaļām cīnās deviņās disciplīnās, mazie smiltenieši spēkus izmēģināja biatlonā, skeletonā, slēpošanā, bobslejā, arī hokejā un “Piena Spēka” disciplīnā. Olimpisko noskaņu bērnudārzā vēl vairāk radīja I. Klāvas-Bungas miniintervija ar Mārīšu grupiņas audzēkni Krišjāni Zariņu, kura krusttēvs latviešu kamaniņu braucējs Andris Šics kopā ar brāli Juri Šicu patlaban atrodas Phjončhanā. Kamaniņu divnieks trešdien ieņēma 6. vietu Phjončhanas Ziemas  Olimpiskajās spēlēs. 

“Biežāk mēs, pieaugušie, aktīvi jūtam līdzi mūsu sportistiem, sekojam līdzi ziņām, kurās mūsu žurnālisti no notikuma vietas ziņo jaunāko informāciju. Arī sporta notikumi ir veids, kā veicinām patriotismu un līdz ar savām aktivitātēm šī apziņa pamazām iesakņojas arī mūsu bērnos,” teic “Pīlādzīša” Olimpisko spēļu rīkotāja I. Klāva-Bunga.

Pasākuma noslēgumā katram bērnam audzinātājas pasniedza godam nopelnītās zelta medaļas.

Izglītība