Bērnudārzu “Pīlādzītis” un “Ābecīši” audzēkņi dodas iepazīt Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolu

Topošie pirmklasnieki no Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" un Smiltenes pagasta bērnudārza "Ābecīši" devās uz Trīs pakalnu pamatskolu, kur viņus sagaidīja pārsteigums.

Kas pirmklasniekus septembrī sagaidīs skolā un kā īsti tur tiek pavadīts laiks - to visu ceturtdien viņiem atraktīvi parādīja Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas jaunāko klašu skolēni. Lai bērnudārzu audzēkņi zinātu, ka skolā mācību process nesastāv tikai no grāmatu lasīšanas un rakstu darbu pildīšanas, skolēni ciemiņiem demonstrēja vairākus teatralizētus uzvedumus, kuros atspoguļoti fragmenti no latviešu tautas pasakām. Mazie viesi jutās labi - bērnu sejās bija smaids un actiņas no prieka mirdzēja.

Jūtas pārsteigti un pagodināti

"Ābecīšu" audzēknis Reinis Kalniņš skolu apmeklēja pirmo reizi. "Man šķiet, ka skolā ir foršāk kā bērnudārzā, jo te vairāk visu ko iemāca. Gribētu vēl atnākt un apskatīties teātri. Mēs arī šonedēļ spēlējām leļļu teātri," iespaidos dalās Reinis. Topošais pirmklasnieks ar prieku paziņoja, ka skolai ir sagatavojies un ka labprāt mācītos šeit.

Pozitīvi iespaidi ir arī Reiņa skolotājai Ivetai Straujai. "Ar sešgadniekiem esam pirmo reizi šajā pamatskolā. Jutāmies pārsteigti un pagodināti, ka mūs uzaicināja. Nācām stundu un esam mazliet piekusuši, bet prieks ir tāpat. Uzskatu, ka šādas tikšanās ir ļoti nepieciešamas, jo mazajiem ir jāiepazīst skolas vide, pirms vēl viņi te mācās. "Ābecīšos" strādāju piekto gadu, bet pirmo reizi mūs tā kāds uzaicina. Patīkami," saka I. Strauja.

Sirsnīgi sveicieni no "Pīlādzīša"

"Mūsu mājas ir tepat kaimiņos skolai, tāpēc esam vairākkārt te ciemojušies. Šim notikumam gatavojāmies divas nedēļas.

"Ezēnu" un "Zilonīšu" grupiņas bērni zīmēja skolu. Vēlāk kopā ar psiholoģi analizējām darbiņus, lai zinātu, ar ko skola katram audzēknim saistās. Pirms nācām, kopā ar bērniem vizualizējām mācību iestādi. Kā sirsnīgi sveicieni no mums bija arī Santas Vinteres zīmējums, kurā attēlota Trīs pakalnu pamatskola," stāsta "Pīlādzīša" metodiķe Rasma Petrova.

Kā novēroja "Ziemeļlatvija", abu bērnudārzu audzēkņiem ciemošanās patika, jo visu pamatskolā pavadīto laiku viņi aizrautīgi vēroja skolēnus. Kas zina, varbūt septembrī bērni viņus sauks par skolas biedriem.

Izglītība