Bērnunama “Saulīte” saime viesojas Saeimā

Nemaz daudziem nav bijusi tik ekskluzīva iespēja pabūt Saeimas nama Dzeltenajā, Sarkanajā, Balsošanas, Dāvanu un sēžu zālē. Šo vienreizējo dāvanu šonedēļ saņēma ērģemieši - novada bērnunama "Saulīte" saime.

Izglītības iestādes direktore Līga Veinberga atgādina, ka iespēju nokļūt Rīgā viņiem 18 pastāvēšanas gadadienas svinībās uzdāvināja 11. Saeimas deputāts Romāns Naudiņš. Deputāts vairākkārt viesojies bērnunamā un piedalījies pasākumos.

Deputāts kopā ar jauniešiem devās ekskursijā pa Saeimas namu. Aplūkojot sēžu zāli, izvērtās visaktīvākā diskusija. R. Naudiņam nācās atbildēt uz jautājumiem par parlamenta darbu, balsošanas procedūru, par deputāta dienas režīmu, sevis uzturēšanu labā fiziskā formā, gan arī par to, kāpēc kļuvis par deputātu un kādi ir dzīves mērķi. Bērniem bija iespēja apsēsties deputātu krēslos un nofotografēties.

Ērģemieši ar interesi Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā noskatījās prezentāciju par Saeimas darbu un parlamenta ēkas unikālo arhitektūru un vēsturi. L. Veinberga ir gandarīta, ka jauniešiem bija iespēja uzzināt izcilā latviešu valodnieka Jura Alunāna darinātā jaunvārda "saims" sākotnējo un tagadējo formu.

Pēc ekskursijas deputāts kopā ar ciemiņiem kopīgi papusdienoja Saeimas ēdnīcā. Pēc viesošanās Saeimā ērģemieši pastaigājās pa Vecrīgu, kā arī apmeklēja "Saules muzeju".

Izglītība