Bezmaksas ceļojumu nopelnīja “Dream + Team” aktīvisti

Strenču vidusskolas līdzdalība starptautiskā projektā "Dream + Team" šoziem atvēra durvis uz Angliju skolas 10 audzēkņiem un diviem pedagogiem. Braucienu finansēja Britu padome.

 

Strenču vidusskolas delegācija četras dienas viesojās Rištonas pilsētā un turienes Nordenas vidusskolā. Tur piedzīvoto Strenču skolēni, "Dream + Team" (DT) kustības aktīvisti, joprojām atceras ar patīkamām emocijām.

 

 

Jauni draugi, iespēja dzirdēt "dzīvu" angļu valodu un runāt tajā pašiem, -šādus lielākos ieguvumus no brauciena vienprātīgi nosauc Paula Vaivade, Alise Ziemule, Alise Pētersone un Rūta Ziemule. Meitenes Anglijā bija pirmo reizi.

 

Paula (12. klase) par vērtīgu pieredzi atzīst arī saskarsmi ar Anglijas iedzīvotājiem. Alisi Pētersoni (9. klase) patīkami pārsteidza britu pieklājība. "Kopumā bija ļoti interesanti. Mūs uzņēma ģimenes. Tā bija laba pieredze, - redzēt, kā viņi dzīvo,"spriež skolniece.

 

Rūta (11. klase) Anglijā novērtēja, cik garšīgu un veselīgu zupu mājās vāra viņas mamma. Angļu ģimene ēdienu gatavojusi tikai no pusfabrikātiem. Rūta ārzemēs bija pirmo reizi un pēc ceļojuma novērtēja, ar ko bagāta ir Latvija.

 

Nordenas skolā strencēnieši prezentēja savu valsti, pilsētu un vidusskolu. Nordenas skolas direktors ļoti priecājies par Latvijā saglabātajām tautas tradīcijām un ar nožēlu atzinis, ka angļi savējās salīdzinoši ir zaudējuši.

 

Alise Ziemule (12. klase) atklāja tieši tādu Angliju, kādu bija iztēlojusies. "Piemēram, angļiem patiešām ir tējas laiks," apstiprina Alise un piebilst, ka uz to attiecas viss, kas seko pēc pusdienām, - arī vakariņas ar klātiem galdiem.Skolēnu delegāciju uz Angliju pavadīja Strenču vidusskolas direktors Jānis Pētersons un angļu valodas skolotāja Liāna Viduce. Abi pedagogi skolā īsteno DT projektus. DT ir starptautiska programma ar mērķi attīstīt 14 līdz 19 gadus jauniešu līderības prasmes: uzņemties atbildību, iepazīt un novērtēt dažādas kultūras, darboties aktīvi pašiem un iesaistīt citus un uzlabot svešvalodu prasmes.

 

J. Pētersons secina, ka tas ir ļoti vērtīgs projekts, jo jaunieši sevi attīsta, kā personību. "Vērojot mūsu skolas audzēkņus, secinu, ka mums ir lieliska jaunatne. Varam lepoties ar to, ko viņi spēj un var," saka Strenču vidusskolas direktors.

 

Ļoti daudz DT aktīvistiem deva arī šis pieredzes apmaiņas brauciens uz Angliju. Lasot grāmatu vai skatoties filmu, par svešām zemēm nevar gūt tādus iespaidus, kā aizbraucot pašiem. Svarīga ir arī svešvalodas uzlabošana. Strenču jaunieši par angļu valodas prasmi saņēma britu komplimentus.

Izglītība