Bibliotēkas izmēģina, vai var būt par tiltu uz Eiropu 2

Smilteniešu jaunā paaudze - vismaz tie bērni, kuri piedalās erudītu konkursā par Eiropas Savienību (ES), domā, ka Latvijas iestāšanās tajā ir laba lieta. Tomēr pētījumu centra SKDS dati atklāj, - Latvijā eiroskeptiķu šovasar bijis vairāk, nekā eirooptimistu.

 

Lai plašāk informētu sabiedrību par ES, Valkas rajonā vairākas bibliotēkas iesaistījušās konkursā "Bibliotēka - tilts uz Eiropu". To izsludināja Eiropas Komisijas punkts "Europe Direct" Valmierā. Dalībnieku vidū ir arī Smiltenes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa.

 

Tās aicinājumam neklātienē ar grāmatas palīdzību apceļot Eiropu atsaucās deviņi skolēni no Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas un Centra vidusskolas.

 

Aivita Freimane un Elvita Jakimova (5. klase) grāmatās meklēja atbildes par ES, tās valstu galvaspilsētām, ievērojamiem cilvēkiem un vietām.

 

No ES valstīm Aivitai vislabāk patīk Itālija, jo šajā zemē un tās galvaspilsētā Romā viņa bijusi kopā ar tēti. Toties Elvita par mīļāko zemi uzskata Latviju, jo "tā ir mūsu valsts".

 

"Par svešajām valstīm, par kurām lasīju, nekas tāds atmiņā nav palicis. Par Latviju no grāmatas uzzināju vairāk, - par visādām pilīm un muzejiem," stāsta meitene.

 

 

Abas skolnieces uzskata ES par labu lietu, jo dalībvalstīm par iestāšanos šajā savienībā esot lepnums. Meitenes vienīgi skeptiski vērtē nākotnē gaidāmo eiro ieviešanu Latvijā latu vietā. Pie savas naudiņas esot pierasts.

 

Konkursā "Bibliotēka - tilts uz Eiropu" uzaicinātas piedalīties Valkas, Cēsu, Limbažu un Valmieras rajona pašvaldību publiskās bibliotēkas . Tās rīko pasākumus, rosinot diskusijas par ES ietekmi un iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

 

Smiltenes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas bibliotekāres Ilze Nātre un Zoja Nikolajeva izvēlējās organizēt erudītu konkursu "Ceļošana Eiropā" 4. - 6. klašu skolēniem.

 

 

ES informācijas punkta Smiltenē koordinatores Aldas Liukes pasniegtās balvas un saldumus no pašvaldības saņēma visi konkursa dalībnieki.

 

"Bērnu atbildes bija ļoti precīzas. Viņi konkursa uzdevumu bija sapratuši," gandarīta atzīst I. Nātre.

Komentāri 2

Skeptiķis

Par ES "labumiem" var palasīt šeit:
http://www.eiroskeptiki.lv/

pirms 12 gadiem, 2008.10.13 17:28

evita

Man patika šis erudītu konkurs par ES. Jā nebūtu šāda konkursa es daudz ko nezināt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 14:49

Izglītība