Bijušajā skolā ierodas “TV3 Latvija” ģenerāldirektore, lai mācītu skolēnus

Jau pirmie Smiltenes ģimnāzistu jautājumi, kurus uzklausīja "TV 3 Latvija" ģenerāldirektore Baiba Zūzena, viņu iepriecināja.

 

Kā kļūt par līderi un iedvesmot citus? Kā gūt panākumus dzīvē? To šodien Smiltenes ģimnāzijas 12. b klasei mācību stundā stāstīja skolas absolvente, tagad lielas telekompānijas vadītāja Baiba Zūzena. Viņa uz 40 minūtēm kļuva par skolotāju, aizvietojot vēstures skolotāju Dainu Zelmeni un atklājot ģimnāzistiem savu dzīves pieredzi.

 

Šodien 37 klasēs Latvijā skolēnus mācīja sabiedrībā atzīti līderi. Viņus uzaicināja doties uz skolām programmas "Iespējama misija" īstenotāji, lai pievērstu uzmanību izglītībai un dotu iespēju līderiem izteikt viedokli, kā viņi saredz izglītības attīstību Latvijā.

 

B. Zūzena uzaicinājumu pieņēma labprāt. "Domājot par mācību stundu, galvenais vārds man bija iedvesmošana. Un vēl man bija svarīgi braukt tieši uz savu bijušo skolu," viņa atzina "Ziemeļlatvijai".

 

Toreizējo Smiltenes vidusskolu ārstu Lilitas un Jura Ezeriņu meita absolvēja pirms 18 gadiem. Pēc tam studēja klīnisko psiholoģiju, iegūstot bakalaura grādu, bet vēlāk pievērsās sev svešam lauciņam - reklāmas biznesam, kļūstot par projektu vadītāja asistenti reklāmas aģentūrā. Pēc tam B. Zūzena izmantoja izdevību un sāka strādāt televīzijā, un nu jau divus gadus vada "TV 3 Latvija".

 

Smiltenes ģimnāzijas 12. klases jauniešiem TV 3 ģenerāldirektore uzsvēra, ka viņas raksturā nav nekā pārcilvēcīga, kā nebūtu skolēnos. Smiltenes vidusskolas absolventes karjeru virzījis darbs, veiksme un augstu mērķu izvirzīšana.

 

Šodien B. Zūzena dalījās ar Smiltenes ģimnāzistiem savā receptē, kā gūt panākumus dzīvē. Galvenais ir vispirms saprast, kuras ir tās lietas, kas katram padodas un interesē no sirds.

 

"Mēģiniet nedomāt kategorijās - "o, ekonomisti tagad ir ļoti pieprasīti, iešu mācīties par ekonomistu, jo varēs labi nopelnīt." Ja jūs būsiet labs vai izcils tajā jomā, ko darīsiet, tad jūsu karjera būs veiksmīga. Ja cilvēks savu darbu dara no sirds un ja viņam pat ir kaislība pret savu darbu, to redz un novērtē gan esošais darba devējs, gan potenciālie," uzsvēra B. Zūzena.

 

Skolēni šodien klausījās viņas stāstījumā ar interesi. Jautājumus uzdeva gan jaunieši, gan klātesošie skolotāji. "Mums visiem klasē šī stunda ļoti patika, jo tā nebija parasta. Turklāt interesanti bija klausīties cilvēkā, kurš daudz ko sasniedzis," iespaidos dalās 12.b klases skolniece Liene Zīlīte.

 

Viņa uzteic B. Zūzenas spēju izveidot labu kontaktu ar jauniešu auditoriju. No TV 3 ģenerāldirektores stāstītā Lieni visvairāk uzrunājusi atziņa, ka ne vienmēr izglītība ir noteicošā darba izvēlē. Galvenais, vajag gribēt, un jāpatīk tam, ko dari.

 

"Iespējamās misijas" mācību programmas vadītāja Inga Pāvula uzsver, ka sabiedrības līderi uz skolām tiek aicināti ne tāpēc, lai konkurētu ar pedagogiem.

 

"Skolotāji audzēkņiem var dot savu pieredzi pedagoga darbā, bet ne citās profesijās. Katram cilvēkam ir savs ceļš, un, ja mēs šos dažādos ceļus varam parādīt bērniem, tad tas ir "Iespējamās misijas" akcijas efekts," saka I. Pāvula. Arī viņa šodien viesojās Smiltenes ģimnāzijā.

 

Savukārt uzņēmēji, baņķieri vai ekonomisti, uz vienu dienu iejutušies skolotāja "ādā", labāk izprotot, ko nozīmē strādāt šajā profesijā. Piemēram, ir gadījumi, kad veiksmīgi uzstājušies konferencēs vai diskusijās, uzņēmēji no skolas klases iznāk samulsuši, jo nav izdevies ar skolēniem panākt atgriezenisko saikni. Klasē uzstāšanās laikā ir klusums. Jautājumus neviens neuzdod. Gadoties arī tā.

 

"Iespējamā misijas" mērķis ir sekmēt izglītības kā vērtības nostiprināšanos Latvijā un palīdzēt talantīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem.

Izglītība