Blomes bērniem Ziemassvētki “Sūnu ciemā”

Netradicionālus, toties interesantus un aizraujošus svētkus piedzīvoja Blomes pamatskolas skolēni. Skolas vadība šogad lēma citādāk - Ziemassvētkus nesvinēt skolā, bet gan līksmi pavadīt tos "Bānīša Ziemassvētkos Sūnu ciemā".

 

Blomes pamatskolas direktore Mudrīte Vestfāle atzīst, ka paticis gan maziem, gan lieliem. Pavisam uz "Sūnu ciemu" devās 58 blomēnieši, daudzi no viņiem pirmo reizi brauca ar slaveno bānīti. Kamēr skolēni ar bānīti devās uz "Sūnu ciemu", ceļā viņus izklaidēja kāda čigāniete, zīlējot nākotni un stāstot jokus.

 

 

Kā atzīst 9. klases skolniece Signe Burova, jautrība neesot trūkusi. "Man vislabāk patika brauciens ar bānīti, kurā valdīja liela jautrība. Mežā arī bija interesanti, bet tur mazliet nosalām," saka skolniece.

 

Kad bānītis piestāja meža vidū, visus sagaidīja Tauķiene no "Sūnu ciema", kura blomēniešiem lika sakopt netīro mežu. Kad tas bija izdarīts, bērni uzgāja vietu, kurā bija Laimes lācis, Ziemassvētku vecītis, ugunskurs un izrotāta eglīte.

 

 

"Gājām rotaļās, sasildījāmies pie ugunskura, dzērām karstu tēju un cepām līdzi paņemtās desiņas," stāsta M. Vestfāle. Bērniem lielu prieku esot sagādājusi rotaļa par blēņu dedzināšanu. Skolēniem iedots diegs, kurš jāsasien tik mezglos, cik katram gada laikā bijušas blēņas.

 

 

 "Es sasēju trīs mezglus, vairāk blēņu nevarēju atcerēties. Pirmās klases skolēni rotaļu uztvēra nopietni un uzdevumu pildīja ar lielu atbildības sajūtu," stāsta S. Burova. Viņa piebilst, ka svētkus svinot kopā ar skolas biedriem, rodas vienotības sajūta.

Izglītība