Blomes pamatskolā starpbrīžus izmanto saturīgi 2

Starpbrīži izglītības iestādēs ir vienīgais laiks, kurus skolēni var pavadīt pēc sirds patikas. Visbiežāk tajos dzirdamas bērnu čalas, taču Blomes pamatskolā skolotājas aizvien biežāk teic - kāds neierasts klusums.

Izrādās vairums skolēnu brīvos brīžus labprātāk izmanto lietderīgi, vienā no skolas gaiteņiem uzspēlējot novusu. Kopš pagājušās nedēļas 3.-9. klašu skolēniem notiek pat novusa turnīrs.

Blomes pamatskolas 9. klases skolniece Kristīne Petrova ir viena no tiem skolēniem, kuru visbiežāk starpbrīdī var sastapt pie novusa galda. "Ko lai citu dara starpbrīžos? Vismaz kāda aktivitāte. Pārsvarā pie novusa galdiem sastopami daudzi skolēni," teic meitene.

Par to liels prieks ir skolas direktorei Mudrītei Vestfālei. "Situācija patiešām kļuvusi mierīgāka, bērni uzvedas klusāk. Divi novusa galdi skolā jau ir ilgāku laiku, taču pirmo reizi rīkojam paši savu turnīru, kas notiek pēcpusdienās pēc mācību stundām. Vienā grupā sacenšas 3.-5. klašu skolēni, bet otrā - 6.-9. Tiklīdz sākām savu turnīru, tā e-pastā ienāca vēstule par Smiltenes novada novusa turnīru. Nu re, būsim satrenējušies un varēsim braukt, laikam uz Variņiem," lepojas M. Vestfāle.

Pagājušā nedēļā vecāko klašu skolēniem sevi izpaust bija iespēja ne vien pie nu jau ierastajiem novusa galdiem, bet arī uz kalna. Pēdējos piecus gadus vismaz reizi ziemā no skolas tiek organizēts brauciens uz kalnu, šoreiz 5. un 9. klašu skolēni kopā ar sporta skolotāju un vairākiem viņa kolēģiem devās uz Žagarkalnu.

Brauciens izvērtās par jauku piedzīvojumu, jo uz kalna pavadītās četras stundas slēpojot un braucot ar sniega dēli par sevi lika manīt vēl nākamajās dienās. "Sāp visas maliņas, sākot ar galvu un beidzot ar kājām, bet bija jautri. Šādi braucieni ir nepieciešami, jo tie sniedz labas izjūtas," atzīst zēni un meitenes no 9. klases.

Viņi arī piebilst, ka ziemas priekus sanācis izbaudīt Blomē, taču daudz spilgtākas emocijas ir uz kalna. Pusaudži arī pateicas skolai, kura šādus braucienus ik gadu organizē, jo ne visiem ir iespēja aizbraukt uz Žagarkalnu individuāli.

Komentāri 2

dita

kad es gāju skolā ,spēlēja arī galda tenisu ,tagad katru starpbrīdi izglītojamie steidz aiz skolas teritorijas uzpīpēt.Apsveicu ka skolā nopirkuši šādu inventāru ,vēl der arī dambretes galdiņi un pirmklasniekiem pat cirks noderētu.

pirms 9 gadiem, 2012.03.07 11:30

mll

nu jā bet atrodas ar tie berni kuriem patiiik visu izdomoleet
tad jau peec menresha vairs nebuuus :d

pirms 9 gadiem, 2012.03.10 19:41

Izglītība