Blomes skolai uzvara, bet Smiltenes profesionālai - simpātiju balva

Latvijas 91.dzimšanas dienas priekšvakarā izvēlēti Ārlietu ministrijas, "Latvijas Avīzes", Vidzemes Vēstures un tūrisma centra un Latvijas institūta organizētā eseju un vēstuļu konkursa "Mans Latvijas karoga stāsts" uzvarētāji, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

 

Eseju konkursa 5.-9.klašu vecuma grupā par labākajiem atzīti Ilze Usāne no Ķekavas vidusskolas 8.klases, Jānis Duncītis no Smiltenes novada Blomes pamatskolas 8.klases, Undīne Biksāne no Dursupes pamatskolas 9.klases un Elvita Logina no Ķekavas vidusskolas 7.klases.

 

10.-12.klašu vecuma grupā konkursā uzvarējuši Maija Zepa no Varakļānu vidusskolas 12.klases, Līva Kenkle no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 10.klases, Anastasija Orehova no Olaines 1.vidusskolas 12.klases un Katrīna Šteina no Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases.

 

"Latvijas Avīzes" simpātiju balva tiks piešķirta Agatei Kaķerānei no Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9.klases un Smiltenes Profesionālās vidusskolas 1.kursa audzēknim Edmundam Binānam, savukārt Latvijas Institūts apbalvos Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieci Daci Marķitāni un Cēsu Valsts ģimnāzijas 7.klases skolnieku Edgaru Klētnieku. Īpaša pateicība tiks izteikta arī uzvarētāju skolotājiem.

 

Tiks godināti arī trīs labāko vēstuļu autori: Pēteris Korsaks, Jānis Antmanis un Juris Stalažs.

Ārlietu ministrija informē, ka konkursā tika saņemtas 215 esejas no 86 skolām, divas esejas no Eiropas skolas Luksemburgā un 28 vēstules no iedzīvotājiem visā Latvijā.

 

Laureātu apbalvošana notiks šodien Ārlietu ministrijā, izstādes "Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti" atklāšanas svētkos.

 

Eseju konkurss "Mans Latvijas karoga stāsts" ir daļa no pasākumu cikla "Latvijas rudens karoga zīmē", ko šoruden organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar "Latvijas Avīzi", Vidzemes Vēstures un tūrisma centru un Latvijas Institūtu.

Izglītība