Burtnieku novada skolas strādā kā ierasts

Burtnieku novada pašvaldības teritorijā esošās vispārējās izglītības iestādes - Rencēnu, Ēveles un Matīšu pamatskolas, kā arī Burtnieku Ausekļa vidusskola - turpina darbu kā ierasts, neņemot vērā lielo salu un skarbos laikapstākļus, kas skāruši Vidzemes reģionu. Lai arī skolēnu apmeklējums samazinājies, domājams, ka tas būs atkal ierastajā apjomā, sākot no rītdienas.

 

"Domāju, ka galvenais iemesls skolēnu apmeklējumu kritumam, ir tas, ka valsts televīzijā izskanēja ziņas par iespēju nedoties šodien uz stundām, ja temperatūra nokrītas līdz -25 grādiem. Tāpēc arī daudzi šodien palikuši mājās, līdz skolai tiekot aptuveni tikai pusei audzēkņu. Tomēr darbs skolā notiek kā ierasts - visi pedagogi ir darbā, stundas notiek, un par skolas īslaicīgu slēgšanu sala dēļ nedomājam," apstiprināja Rencēnu pamatskolas direktors Ģirts Grava.

 

Arī Matīšu pamatskolā skolēnu skaits šodien bijis mazāks, nekā ierasts, tāpat arī stundu skaits bijis mazāks, nekā ieplānots, nogādājot bērnus mājup ātrāk, taču direktore Veneranda Logina apliecināja, ka šādā režīmā visticamāk strādājuši tikai šodien: "Autobusi šorīt, kā ierasts, veica ikdienas maršrutu, nogādājot bērnus līdz skolai. Kopējais skaits, protams, ir mazāks, taču pieļauju, ka jau rīt viss būs atkal pa vecam."

 

Tieši transports sagādājis problēmas Burtnieku Ausekļa vidusskolai, kuru apkalpojošais autobuss tehnisku iemeslu dēļ šorīt neizbrauca, tāpēc daļa no tiem skolēniem, kuri parasti to izmantoja, lai nokļūtu skolā, šodien palikuši mājās. Tomēr direktors Uldis Millers apliecināja, ka rīt transports būs un visi audzēkņi tiks vesti kā parasti.

 

Vismazāk sals radījis izmaiņas Ēveles pamatskolas darbā, direktorei Ilzei Carai paskaidrojot, ka lielais aukstums vien nedaudz ietekmējis darba ritmu, vairumam audzēkņu, kā ierasts, mērojot ceļu uz skolu.

Izglītība