Būvnieki atzīst – tik krāsainas ēkas nav nekur citviet Latvijā 5

Šodien Valkas bērnudārza "Pasaciņa" saimei bija īpaša diena - ciemiņiem un vecākiem klātesot, pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem atklāja krāsainu un atjaunotu ēku ar plašu galvenās ieejas piebūvi.

Vairāk foto šeit!

Būvnieki, sākot darbus jūlijā, pašvaldības ēkai nomainīja logus un durvis, atjaunoja jumtu, siltināja fasādi, uzklājot mūsdienīgu, Zviedrijā ražotu ēku siltināšanas materiālu neobona, kā arī galveno ieeju pielāgoja cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

 

Šķība un greiza ēka"Pirmo reizi īstenojām tik interesantu projektu, tāpēc strādāt bija interesanti," atzīst celtniecības firmas "Bazalts" valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols. Viņš pieļauj, ka nekur citviet Vidzemē un, iespējams, arī Latvijā nav tik krāsainas ēkas, kurā izmitināts bērnudārzs.

 

Viņš atklāj, ka, uzsākot renovāciju, izrādījās, ka ēka uzbūvēta šķība un greiza. Darbus sarežģīja arī tas, ka pirms kāda laika vecie logi bija nomainīti pret jauniem - plastikāta, tāpēc celtniekiem bija jāstrādā īpaši centīgi, lai neizpostītu jau paveikto.

 

Projekta īstenošanas gaita nedaudz ieilga, jo būvniecības darbus iekavēja apakšuzņēmēju firmas maksātnespējas pasludināšana, līdz ar to bija jāpārslēdz jauni līgumi. Rūpes sagādāja arī zviedru piegādes firmas nosacījumi.

 

Proti, lai būvnieki saņemtu moderno ēkas siltināšanas materiālu, bija jāveic priekšapmaksa un tikai tad ražotāji sāka ražot materiālu. Tas ir Ziemeļvidzemes klimatiskajiem apstākļiem piemērots mitrumizturīgs materiāls, kuram iekšpusē un ārpusē ir alumīnija loksnes, bet pa vidu - izolācijas materiāls. Tas tiek uzskatīts par vēdināmo fasādi.

 

Gūst vērtīgu pieredzi Valkas novada domes Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu vadītājs Ernests Lībietis atzīst, ka, strādājot pie šī projekta no pašiem pirmsākumiem, guvis vērtīgu pieredzi celtniecības jomā.

 

Tā turpmāk noderēšot, īstenojot ieceres par armijas bunkuru pielāgošanu tūrismam un atpūtai. "Pasaciņas" renovācijas darbi veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda aktivitātes "Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros" projekta "Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" infrastruktūras attīstība" ietvaros.

 

Projekta mērķis bija saglabāt esošo vietu skaitu iestādē (pašlaik bērnudārzu apmeklē 200 audzēkņu) un nodrošināt tās pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Projekta kopējās izmaksas ir 212 967 lati, no tiem 167 006 - ERAF finansējums, 11 789 - valsts budžeta dotācija, bet 34 172 - pašvaldības līdzfinansējums.

Valkas novada domes deputāte Sandra Pilskalne atzīst, ka ir patīkami uzturēties "Pasaciņā", jo "kleita ir skaita gan no ārpuses, gan iekšpuses, bet galvenais - neviens te nerunā par mazo algu, bet radoši dara savu darbu".

Komentāri 5

vasilits

О как быстро ремонт сделали,я думал будут тянуть до следующего лета. Ужас.

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 18:55

zzs

Cik bērnu dārzs tagad skaists:)) Malači, ka bērniem sagādāja siltākas mājs, tikai tagad vajadzētu ķerties klāt āra sakopšanai, grupiņu nojumju reastaurēšanai, tad 'vēl nesaremontētās grupiņās eiroremontu iztaisīt un būs vēl tagadējo bērnu bērniem par ko priecāties:)

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 23:19

Bomzis

Var jau vēl kādu bērnudārzu Valkā izremontēt - komunikācijas nomainīt, utt un tamlīdzīgi un tādā garā. Naudai vajadzētu palikt pāri, spriežu pēc publiski pieejamās info IUB un VRAA mājas lapās.

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 00:18

maksis

Ļoti skaisti no ārpuses. Žēl tikai, ka šoreiz vēl iekštelpas paliek ar padomju laiku pieskaņu... Cerams, ka arī tās drīz uzlabos! Bet paldies par jau paveikto!

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 09:13

Izglītība