Ciemiņi apjūsmo Smiltenes “Mitekli”

Smiltene bija vienām piecām pilsētām Latvijā, kur vidusskolēnu komandas reģionālajos pusfinālos sacentās par ceļazīmi uz erudīcijas konkursa "es ES" finālu. Galvenā balva ir ceļojums uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

 

Smiltenē, jauniešu iniciatīvu centra "Miteklis" mājīgajā zālē, erudīcijā mērojās konkursa pirmajā kārtā atlasītas piecas labākās komandas no Vidzemes: Cesvaines vidusskolas, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas, Gulbenes ģimnāzijas un Ogres ģimnāzijas (divas komandas).

 

 

Konkursa pirmās kārtas dalībnieku vidū smilteniešu nebija. "Nepiedalījāmies, jo nebija informācijas," saka Smiltenes jauniešu domes prezidente Inga Ērgle.

 

Toties vēlāk Ingu uzrunāja paziņa no kluba "Māja", vaicājot, vai Smiltenē ir piemērotas telpas jau minētā konkursa pusfināla rīkošanai Vidzemē.

 

Konkursu "es ES" vidusskolēniem rīko klubs "Māja" sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Pusfinālā vidusskolēnu komandas prezentēja mājas darbus par ES devumu viņu pilsētā un atbildēja uz jautājumiem erudīcijas konkursā.

 

Klubs "Māja" ar galveno mītnes vietu Rīgā ir jaunatnes sabiedriska organizācija Latvijā. Tās mērķis ir popularizēt Eiropas vienotības ideju. Smiltenē "Mājas" nodaļas nav.

 

"Te jums ir ļoti jaukas telpas. Rodas dzīvīguma sajūta," toties smilteniešus par viņu jauniešu iniciatīvu centru "Miteklis" apskauž gaujieniete Aija Riepniece, kluba "Māja" Gaujienas nodaļas pārstāve. Gaujienā pusaudži un jaunieši varot pulcēties kluba "Māja" un Eiropas kluba telpās, ko atvēlējusi vietējā vidusskola. Tās gan neesot tik mājīgi iekārtotas, kā smilteniešu "Miteklis".

 

"Miteklis" atvērts Trīs pakalnu pamatskolas ēkā. Šoruden jaunieši svinēja tā gada jubileju. "Man tur ļoti patīk. Smiltenē tā ir vienīgā vieta, kur jaunieši var pulcēties kopā," uzskata I. Ērgle.

 

Jauniešu centrā skolēni pavada brīvo laiku pēc stundām, piemēram, spēlē galda spēles. Tagad "Miteklī" ir arī televizors. "Ir iespēja skatīties līdzi paņemtos diskus. Vēl ir mikroviļņu krāsns, kur var cept popkornu," piebilst I. Ērgle.

Izglītība