Mode, par kuru nezina pat vēl Parīzē…

Smiltenes tehnikuma dienesta viesnīcas iemītnieki pagājušās nedēļas nogalē iepazinās ar pašām jaunākajām šā pavasara modes vēsmām. Par tām vēl nezina pat Parīzes slavenākie modes nami... Radoši un videi draudzīgi tapuši tādi šedevri kā kvadrātbikses, egļu svārki un citi augstākajās modes aprindās neredzēti tērpi. Par tiem noteikti dzirdēsim vēl ne reizi vien... Katrā ziņā - ja tērpu dizaineri un modeļi arī ikdienā uzdrīkstēsies būt tikpat oriģināli un koši, Smiltenē šogad par rutīnu un pelēcību sūdzēties nebūs iemesla! 

Tērpu tapšanā bija izmantoti visdažādākie materiāli un to kombinācijas. Radošs pielietojums tika atrasts ne vien mežģīnēm un kažokādām, bet arī polietilēnai plēvei, izlietotajām PET pudelēm, kartona kastēm, dažādiem striķīšiem un auduma strēmelēm. Katrs tērps bija ar savu stāstu... 

Silts, pamanāms un stilīgs pirmais uz radoši improvizētās dienesta viesnīcas modes skates mēles žūrijas un skatītāju vērtēšanai tika pieteikts tērps, kas tapis par godu šā gada dzīvniekam – vāverei. Ņemot vērā to, ka kuplastes ir kustīgi dzīvnieki, autore bija pacentusies, lai apvienotu šķietami neiespējamo – svārki kā grezna rota lieliski sasaucās ar koptēlu, bet pārsteiguma momentu sagādāja zem tiem paslēptie šortiņi, kas tapuši, lai tērpa nēsātāja var vajadzības gadījumā, veikli pārvarot šķēršļus, uzskriet kokā vai panašķoties ar čiekuriem. Tērpu lieliski papildināja neparastie apavi un koķetā cepurīte - abi meistaroti, izmantojot tukšas PET pudeles. 

Modes skatē tika pārstāvēti arī ugunīgie deviņdesmitie gadi. Tiem veltītais, no kokvilnas un papīra darinātais tērps būs jauks akcents visos gadalaikos. Universālais T – krekls  kā radīts, lai ienestu ugunīgu noskaņu arī sporta nodarbībās. 

Avangarda stilu pārstāvēja tērps “Mode modē”. Skolas dienesta viesnīcā tapis šedevrs, kas tā valkātāju neatstātu nepamanītu nedz skolas ballītē, nedz “Positivus Festival”.

Tērpa autore bija drosmīgi ļāvusies fantāzijai, skaistā apģērba tapšanā apvienojot mežģīnes, trikotāžu un polietilēna plēvi. Galvenais akcents bija polietilēna plēves svārki, kas vakara apgaismojumā izskatījās kā no zaigojoša zīda. 

Mārcis, kurš modes skatē prezentēja kvadrātbikses, par godu šim notikumam bija pat sacerējis īpašu uznākšanas dziesmu. Radošo tērpu lieliski papildināja košais Make – Up, gaisīgās PET pudeļu kurpītes ar polietilēna plēves apdari, spicā cepurīte un no smalkiem striķīšiem gatavotās štrumbantes.

Lielas skatītāju ovācijas izpelnījās arī meža tērpi. Modeles, tērpušās egļu zaru svārciņos, izskatījās kā īstas meža meitas. Telpa piepildījās ar patīkamu egļu smaržu, rosinot meklēt tās neaizmirstamās sajūtas, kuras var gūt vienīgi dabā. 

Tērpu “Pavasara spļāviens” autores audumu meklējumos bija devušās uz stilīgāko veikalu -“R.D.A.” “Pavasara spļāvienu”, papildinot ar vajadzīgajiem aksesuāriem,  varēsiet doties gan uz balli, gan boulinga zāli, gan kāpt kalnos. Varbūt ne gluži Everestā, bet mūsu pašu Gaiziņā pilnīgi noteikti.

Pasākumu noslēdza Kevina demonstrētais tērps un atziņa: pats svarīgākais vienmēr ir un paliks cilvēks, nevis tas, kāds apģērbs viņam mugurā. 


Vissirsnīgākais paldies atraktīvajai un saliedētajai dienesta viesnīcas jauniešu komandai, modes skates rīkotājiem, tērpu dizaineriem un autoriem!


Izglītība