Smiltenes tehnikuma komanda “ZZ čempionātā 2018”

26.maijā 1.A transporta kursa jaunieši kopā ar audzinātāju Ilviju Biržmani piedalījās vienā no skolēnu gaidītākajiem pasākumiem – ZZ čempionātā Ropažos.

Jaunieši, lai iekļūtu čempionāta finālā, vispirms startēja digitālajā pusfinālā, kas ilga mēnesi. Tā laikā vajadzēja veikt dažādus uzdevumus interneta vidē, kā arī – izpildīt fiziskos vingrinājumus, kurus paši audzēkņi filmēja un sūtīja čempionāta rīkotājiem. “Kopā veicām Fizmix eksperimentus, izgatavojām kursa karogu, aktīvi strādājām reklāmas jomā, bijām konsultanti jautājumos par elektrodrošību un trenējamies, lai varam iespējami vairāk reižu atspiesties uz rokām. Rezultātā pa visiem kopā atspiedāmies 961 reizi,” stāsta komandas kapteiņi Emīls Artūrs Sorokins un Dāvis Staškevičs.

“No vidusskolas vecuma grupām čempionāta finālā iekļuva vairāk nekā 170 klases. Pasākums bija ļoti interesants un labi pārdomāts. Dalībniekiem vajadzēja piedalīties airēšanas sacensībās ar lielo SUPu un orientēšanās sacensības, kurās kontrolpunktos komandām bija jāatbild uz jautājumiem par Latviju.  Vienā no “disciplīnām”, ko paši nosaucām par kājkartingu, vajadzēja skriet blakus kartam , kas bija saregulēts tā, ka pārvietojās ar tādu pašu ātrumu kā blakus skrienošais cilvēks.  Lai iegūtu labāku rezultātu, katrs no kursa skrēja 20 sekundes. Daudziem liels izaicinājums bija pārvarēt klinšu kāpšanas sienu.” 

Tehnikuma komanda čempionātā ieguva 59.vietu, nopelnot 616,17 punktus. “Vislabāk jauniešiem gāja “disciplīnās” “Supergaiziņš” ( Klinšu siena) un “Karstais asfalts” (bagija vilkšana),” stāsta kursa audzinātāja Ilvija Biržmane. Paši jaunieši atzīst, ka viņu lielākais ieguvums ir tas, ka čempionāta laikā kļuvuši saliedētāki un kopā piedzīvojuši daudz jauku brīžu. “Nākamgad noteikti piedalīsimies atkal!”

Teksts – Baiba Vahere

Foto: no jauniešu personiskā arhīva


Izglītība