Talants palīdz pieņemt jaunus izaicinājumus

Talants palīdz vieglāk atrast savu vietu dzīvē, pieņemt jaunus izaicinājumus un kādreiz ienes ikdienā svētku sajūtu. Smiltenes tehnikuma pasākumā “Valentīns un Valentīna” satikās mīlošākie un talantīgākie jaunieši mācībās, aktiermeistarībā, dzejas mākslā, mūzikā, vingrošanā, žonglēšanā, parodijā un valša dejošanā. Bija arī vairāki neparasti priekšnesumi, kuru žanrs vēl nav īsti izdomāts. Skolas vestibilā varēja aplūkot skaistas fotogrāfijas, zīmējumus un jauniešu izstrādātus rokdarbus. 

Pasākums sākās ar Smiltenes tehnikuma “Zinību maratona 2018” uzvarētāju apbalvošanu. Vispārizglītojošo mācību priekšmetu konkursos individuāli ar labākajiem rezultātiem startēja: Kristaps Radziņš (1.vieta fizikas un latviešu valodas un literatūras konkursos), Dinija Gabranova (1.vieta ķīmijas un bioloģijas un vides zinību konkursos), Paula Priedīte (1.vieta ķīmijas un bioloģijas, vides zinību konkursos), Jānis Jermacāns (1.vieta informātikas konkursā), Arnis Mežals (1.vieta informātikas konkursā), Renārs Kalniņš (1.vieta ekonomikas konkursā), Kristiāns Ošiņš (1.vieta ekonomikas konkursā), Mareks Markovs (1.vieta fizikas konkursā), Emīls Kārkliņš (1.vieta matemātikas konkursā), Elvijs Strupkovs (1.vieta vēstures konkursā), Gunda Vilka (1.vieta vēstures konkursā), Ainis Dailide (1.vieta matemātikas konkursā), Jekaterina Ivanova (1.vieta krievu valodas konkursā), Diānai ? Dubovskai (1.vieta krievu valodas konkursā), Dāvis Beļevičs (1.vieta angļu valodas konkursā), Ernests Aizkalns (1.vieta angļu valodas konkursā), Ralfs Ādamsons (1.vieta latviešu valodas un literatūras konkursā). 

Kursu sacensībās: 

pirmā vieta – 2.būvniecības kursam (audzinātāja Elita Rence);

otrā vieta – 2.ēdināšanas pakalpojumu kursam (audzinātāja – Elizabete Pudāne);

trešā vieta - 2.A transporta kursam (audzinātāja Gaļina Skobeļeva).


Vairāki jaunieši priecēja ar savu brīnišķīgo vokālo un instrumentālo talantu. Jaunieši dziedāja pašu komponētas dziesmas un deklamēja savus sacerētos dzejoļus. Parodēja šovzvaigznes, rādīja sarežģītus veiklības un spēka vingrojumus. Tehnikumā viesojās arī žonglieris un citi “viesmākslinieki”.

“Aušīgās domas lika rokas uz pleciem”, “lija rozā lietus”,  “smaržoja ievas“, “auga rūžeņa soarkanā dorzā”, “mazliet nosala sirds” un  “savāds nemiers dedzināja”. 

Klausītājiem tika dota iespēja piedzīvot visu emociju gammu – dvēseles dziļumu un skaistumu apliecinošas smeldzīgi poētiskas refleksijas mijās ar vitāliem, gaiša humora caurstrāvotiem priekšnesumiem. 

Pasākumu noslēdza valša konkurss, kurā nedalītu pirmo vietu izcīnīja trīs pāri: Rita  Rogačova un Kevins Vinters, Una Ērmane un Edgars Aivars Kreitūzis, Sabīne Budeviča un Sandis Rakovs. Kā jauniešu sniegumu komentēja žūrija: “Visi trīs pāri bija nepārspējami!” Vērtēta tika gan dejotāju soļu veiklība, gan horeogrāfija, tērpi un arī pozitīvā attieksme.

No sirds lepojamies ar visiem tehnikuma jauniešu talantiem! Pateicoties viņiem, garlaicība palikusi ar garu degunu…


Izglītība