Dace Purvlīce: Principā esmu pret sacensībām mūzikā, pret cilvēku dalīšanu kategorijās

Valkas rajona vokālo ansambļu konkursā "Balsis" dziedāja neparasti daudz dalībnieku - 15, un sešus no tiem izvirzīja novada konkursam Limbažos, kas notiks 14. martā.

 

Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centra mūzikas metodiķe Inese Lečmane, kura organizēja šo konkursu, priecājas, ka piedalījās ne tikai dalībnieki no lielajām pilsētas skolām, bet ievērojami sasparojušās arī lauku skolas. Pavisam bijis vairāk nekā 200 dziedātāju.

 

"Noskaņa skatē Valkā man patika, lai gan principā esmu pret sacensībām mūzikā, pret cilvēku dalīšanu kategorijās. Var jau būt, ka tā var paaugstināt muzikālo līmeni, bet varam taču sanākt kopā un muzicēt bez žūrijām," pauž Valkas rajonā pazīstamā mūzikas pedagoģe Dace Purvlīce no Palsmanes pamatskolas.

 

 

Viņa priecājas, ka palsmaniešu darbs ir augstu novērtēts. "Rokas drebēja gluži tāpat kā citām manām kolēģēm, kaut gan ar mūsu pieredzi tā nevajadzēja būt," smaida Dace.

 

"Visas 10 līdzšinējās Valkas rajona vokālo ansambļu skates nav iedomājamas bez Liesmas Lores no Bilskas pamatskolas un palsmanietes Daces Purvlīces," stāsta I. Lečmane. Labi pastrādājis ir Vitas Lāces vadītais ansamblis no Trikātas pamatskolas. Pirmo reizi dziedāja Variņu pamatskolas meiteņu vokālais ansamblis, turklāt abas dziesmas izpildīja bez instrumentālā pavadījuma.

 

Jaunākajā grupā uz novada skati dosies Ināras Vītolas vadītais Valkas pamatskolas ansamblis, Veltas Ispravņikovas Smiltenes Centra vidusskolas ansamblis un Strenču vidusskolas vokālais ansamblis, kuru vada Inese Niklaviča.

 

 

Arī vidējā vecuma grupā uzvarēja viņas Strenču ansamblis un vienīgais no šīs grupas dziedās Limbažos. Arī vecākajā grupā uzvarētājos ir tikai strencēnieši - Ineses vadītā "Fantāzija" un Ingas Čukures 9. - 12. klašu zēnu vokālais ansamblis.

 

Visnotaļ patīkams bija Smiltenes Centra vidusskolas Solvitas Krūmiņas vadītais kolektīvs. Ar diviem ansambļiem skatē piedalījās Gita Plūmīte. Gluži ar to pašu var lepoties Laura Riekstiņa no Ēveles pamatskolas. Šoreiz konkursā nepiedalījās I. Lečmanes ansamblis "Brīnums", jo tas gatavojas 10 gadu pastāvēšanas jubilejai un vairākus pasākumus "nevarot pavilkt".

 

Šis konkurss izdevās raits un sirsnīgs. Kamēr žūrija skaitīja punktus, dziedātājus intervēja Vita Kalvāne un katras skolas bērni varēja pastāstīt par interesantāko pagastā un skolā. Konkursu visnotaļ atraktīvi vadīja viņas vadītā teātra pulciņa meitenes.

Izglītība