Daina Pētersone ir pirmā Valkas ģimnāziste, kas ieguvusi divas medaļas

Janvāra beigās valsts olimpiādē bioloģijā Valkas ģimnāzijas 12.b klases skolniece Daina Pētersone izcīnīja trešo vietu un ieguva bronzas medaļu.

Valsts mēroga olimpiādē D. Pētersone piedalās jau ceturto reizi. Šī viņai ir jau otrā bronzas medaļa. Pirmo skolniece nopelnīja pērn, sacenšoties zināšanās 11. klašu grupā.

Meitene gatavojās fanātiski

Dainas bioloģijas skolotāja Vitālija Voliņa atzīst, ka meitene mācās ļoti daudz un nopietni. Tieši viņas patstāvīgais darbs bijis par pamatu panākumu gūšanai. "Ja zina tikai skolā apgūstamo vielu, tad olimpiādē nav ko darīt.

Gatavojoties tai, dabūjām grāmatas, kurās padziļināti iztirzāti bioloģijas jautājumi, un tās visas skolniece rūpīgi izlasīja. Es pat teiktu, ka viņa dalībai olimpiādei gatavojās fanātiski. Mani Dainas panākums ļoti iepriecina, jo nākotnē apbalvojums viņai var palīdzēt iekļūt budžeta grupā augstskolā," saka V. Voliņa.

Viņa piebilst, ka skolniece par bioloģiju pastiprināti interesējas jau kopš 7. klases.

"Gribu vēl piebilst, ka arī 10. klasē Daina valsts olimpiādē piedalījās 11. klašu grupā. Toreiz viņas izcīnītā vieta bija kaut kur pa vidu, kas arī nav slikti, jo visi pārējie bija 11. klases skolēni. Savukārt pēc gada tajā pašā grupā viņa dabūja bronzas medaļu. Daina ir pirmā skolniece mācību iestādē, kura ieguvusi divas medaļas pēc kārtas. Mums ir bijuši gadījumi, kad skolēns iegūst medaļu un atzinību, bet divas medaļas pēc kārtas divās olimpiādēs nav bijis," stāsta skolotāja.

Pēc V. Voliņas teiktā, meitenes zinātkāri apliecina arī tas, ka viņa bieži uzdod sarežģītus jautājumus, uz kuriem pēc tam abas kopīgi meklējot atbildi. Skolotāja atzīst, ka tāda interese par bioloģiju Dainai nav vienīgajai. "Laiku pa laikam man iznāk saskarsme ar audzēkņiem, kurus interesē šis mācību priekšmets.

Protams, tagad liela daļa uzmanību pievērš ekonomiskajām zināšanām, bet ir arī vairāki audzēkņi, kuri vēlas studēt tieši bioloģiju vai medicīnu vai iestāties Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un Lauksaimniecības universitātē. Arī šajās jomās nepieciešamas zināšanas bioloģijā. Pie manis bieži pienākuši skolēni un izteikuši vēlmi kārtot eksāmenu bioloģijā. Tas nozīmē, ka interese jauniešos par šo priekšmetu ir," apliecina V. Voliņa.

Nākotni veltīs medicīnai

D. Pētersone atklāj, ka nākotnē domā studēt kādu jomu no medicīnas, bet bioloģija viņai pašlaik esot mīļākais mācību priekšmets. Iegūtās zināšanas lieti noderēšot, jo tās vajadzēšot arī medicīnā. Iepriekšējās olimpiādēs gūtais rūdījums šogad palīdzējis atbrīvoties no lampu drudža.

"Šogad man šķita, ka viss norit ļoti raiti un mierīgi. Uzdevumi, kā vienmēr, bija grūti, bet es nevaru pateikt, vai kāds bija īpaši sarežģīts. Testā man visvairāk vajadzēja atrast pareizas atbildes par cilvēka fizioloģiju, bija arī uzdevumi par ģenētiku un citām jomām," stāsta D. Pētersone.

V. Voliņa piebilst, ka, braucot uz olimpiādi, jāzina viss, kas ģimnāzijā mācīts un vēl vairāk. "Mazliet jau ir norādīts, kādām tēmām jāpievērš lielāka uzmanība, bet vispār jau zināšanām jābūt par visu vielu," norāda skolotāja.

No Valkas ģimnāzijas katru gadu viens vai divi skolēni brauc piedalīties valsts olimpiādē bioloģijā. Tas ir arī skolotājas V. Voliņas nopelns. Viņa lielu daļu sava laika ir veltījusi skolēnu sagatavošanai un kopā ar viņiem priecājas par panākumiem.

"Medaļnieki mums ir bijuši arī iepriekšējos gados. 7. klašu grupā bronzu ir ieguvusi Baiba Bērta, bet Lauris Vehi ir dabūjis zelta medaļu. Savukārt 9. klašu grupā Emīlija Veselova savulaik izpelnījās atzinību. Pats pirmais bronzas medaļnieks mūsu skolā bija Jānis Aģis, pēc viņa tādu pašu medaļu un atzinību saņēma Ilze Dienava," atceras V. Voliņa.

Izglītība