Daudzām ģimenēm piepildīt skolassomu sagādā grūtības 1

Šogad rūpīgāk kā citus gadus ģimenes pārdomā, ko iegādāties savam bērnam no nepieciešamā skolai un ko no pirkumiem atlikt uz vēlāku laiku. Tomēr agri vai vēlu viss vajadzīgais mācībām būs jāiegādājas. "Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, pēc kādiem kritērijiem vecāki savām atvasēm iegādājas mācībām nepieciešamo, lai pēc tam maciņos nebūtu tukšums.

Lai nebūtu kreņķu un nepārņemtu izmisums, smilteniete Ilona Petrova sāka laicīgi un pakāpeniski iegādāties meitai Paulai visu nepieciešamo skolai.

"Gandrīz visu mācībām esmu sarūpējusi. Vienīgi atlikušas vēl dažas darba burtnīcas un materiāli mākslas skolai. Piemēram, šogad nebija nepieciešama jauna mugursoma, jo labi saglabājusies no iepriekšējā gada," stāsta Paulas mamma.

Viņu vairāk satrauc tas, vai spēs pietiekami labi apģērbt meitu. "Agrāk izvēlējos apģērbu pēc saviem ieskatiem. Vairs nevaru nopirkt lētāko. Paula aug un viņai pašai veidojas savs stils," atzīst I. Petrova.

Neatļaujas visu uzreizAptaujājot Smiltenes veikalniekus, nākas secināt, ka drūzmas grāmatu kancelejas preču veikalos vairs nav novērojamas. "Cilvēki jau kopš jūlija vidus pakāpeniski iepērk kancelejas preces un mācību līdzekļus. Visaktīvākie šobrīd ir jaunāko klašu skolēnu vecāki. Vidusskolēni nāks septembra pirmajās dienās, kad zinās, kas īsti viņiem būs nepieciešams," stāsta Smiltenes grāmatu veikala vadītāja Aija Reņģe.

Šobrīd vispieprasītākās ir burtnīcas, krāsainie zīmuļi, pildspalvas, dzēšgumijas un plastilīns. Mazāk iegādājas biezās klades un darba burtnīcas. "Jaunajā mācību gadā vairākas skolas atteikušās no darba burtnīcām latviešu valodā un literatūrā.

Tas, visticamāk, saistīts ar finansiālo situāciju. Bērni visbiežāk preces izvēlas, novērtējot vizuālo noformējumu. Taču vecāki pievērš uzmanību cenām, jo daudzām ģimenēm neklājas viegli. Ja agrāk pirka visu, ko sirds kāroja, tagad tikai tik, cik var atļauties," saka A. Reņģe.

Lai mazinātu sirds rūgtumu un palīdzētu tām ģimenēm, kurām neklājas viegli, portāls TVNET visā Latvijā uzsācis labdarības akciju.

Izstāsti savu stāstuTāpat kā pērn, arī šogad portāls TVNET organizē labdarības akciju, kurā nolēmis palīdzēt talantīgiem un zinātkāriem bērniem, sniedzot atbalstu mācību lietu iegādei. Šī projekta ietvaros desmitiem ģimeņu saņems dāvanu karti simts latu vērtībā, lai varētu iegādāties visu nepieciešamo jaunajam mācību semestrim.

Neesat vienaldzīgi, jo akcijā var iesaistīties cilvēki no visas Latvijas. Līdz 17. augustam TVNET gaidīs pieteikumu vēstules par talantīgiem bērniem, kuriem ļoti būtu nepieciešams šāds finansiāls atbalsts.

Pieteikumā jāpastāsta par konkrētā bērna talantu, kāpēc tieši viņam ir nepieciešama labdarības akcijas rīkotāju palīdzība. Vēlama ir fotogrāfija, kurā redzams bērna talanta, zinātkāres un mācīties gribas atspoguļojums. Vēstules jāsūta uz [email protected] vai pa pastu: TVNET redakcija, Brīvības gatve 214m.

Komentāri 1

PSRS

Ko gribeja to sanema, Manos laikos skolosanas bija par velti.

pirms 10 gadiem, 2010.08.15 22:33

Izglītība