Daži autovadītāji dara tā, kā pašiem tīk

"Ziemeļlatvija" uzklausīja kādu smiltenieti, kura novērojusi, kā regulāri autovadītāji savas automašīnas novieto neatļautā vietā blakus gājēju pārejai pilsētas centrā. Viņu satrauc bērnu drošība, jo, sākoties jaunajam mācību gadam, ielās to ir daudz vairāk. Arī "Ziemeļlatvija" ir ievērojusi šo šoferīšu visatļautību.

 

Pie gājēju pārejas, kas no centrā esošā automašīnu stāvlaukuma ved uz Baznīcas laukumu 11, regulāri vairāki autovadītāji bezatbildīgi atļaujas novietot savas automašīnas zem ceļa zīmēm "Stāvēt aizliegts" un "Apstāties un stāvēt aizliegts". Daži savas automašīnas novieto tieši pie gājēju pārejas, traucējot gan kājāmgājējiem, gan citiem autovadītājiem.

 

Aptaujājot iedzīvotājus par drošību minētajā vietā, daži nemaz nebija aizdomājušies par to, ka blakus gājēju pārejai novietotās automašīnas varētu traucēt. "Jā, retu reizi redzu, ka tur stāv kāda mašīna, bet man nebija ienācis prātā jūsu teiktais," saka Silvija. Sieviete piebilst, ka viņu tas netraucējot. Savukārt citi nosaka - tādi jau viņi ir, ko grib, to dara.

 

Smilteniete Iveta Purmale pieminētajā vietā bieži vien manījusi kādu sievieti, kura savu mašīnu novieto zem zīmes "Apstāties aizliegts". "Ja cilvēki ir labi situēti, vai tāpēc viņiem ir visatļautība? Viņa taču apdraud bērnu drošību. Ne vienmēr var laikus pamanīt, ka aiz automašīnas (novietota pie gājēju pārejas - red.) atrodas skolnieciņš, kurš grib šķērsot ielu. Blakus taču atrodas autostāvvieta, kur var nolikt mašīnu un pēc tam pāriet pāri ceļam uz veikaliem," spriež smilteniete.

 

I. Purmale priecājas, ka bērniem par drošību stāsta vecāki, skolotāji un arī policisti, kuri mazos apmeklē skolās, turpretī dažas mammas dara, kā grib.

 

 

Smilteniete nenosoda policistus, jo viņi labi darot savu darbu. "Policisti jau pietiekoši strādā, tāpēc nevar gribēt, lai viņi visu laiku vaktētu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus pie šīs gājēju pārejas. Gribu pievērst pieaugušo uzmanību, kuru rīcības pēc var ciest bērni. Viņi taču ir visneaizsargātie," saka Iveta.

Izglītība