Diena, kas izmainīja Valkas skolēnus 5

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā rīkoja konkursu "Eiropas Parlamenta vēlēšanas skolā", kura galvenā balva bija iespēja 24 jauniešiem un diviem skolotājiem piedalīties programmā "Eiroskola" un doties apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā. Valkas ģimnāzisti šajā konkursā uzvarēja.

Uz Strasbūru devās 9. un 10. klašu skolēni. Brauciena mērķis bija radīt skolēnos priekšstatu par to, kā strādā Eiroparlaments, kā notiek vēlēšanas. Skolas konkursā bērni paši veidoja partijas, izstrādāja programmas un rīkoja vēlēšanas.

Šajā procesā viņiem veidojās sākotnējā izpratne par parlamentāro darbu. Savukārt Strasbūrā viņiem radās labs priekšstats par deputātu ikdienas darbu, to iepazīstot no pulksten 8.15 līdz sešiem pēcpusdienā.

Pavisam ceļojumā devās 32 skolēni un pieci skolotāji, kuri savulaik daudz strādājuši pie skolā rīkotajām vēlēšanām.

"Darbs notika darbs lielajā sēžu zālē ar visām balsošanas iekārtām. Saņēmām ziņu, ka darba valodas būs angļu un franču, taču faktiski viss notika franciski, un mums nācās visu saprast caur tulkojumu angliski. Tā bija ļoti smaga darba diena," atzīst skolotāja Gunita Gindra. Viņa kopā ar skolotāju Daci Langenfeldi pavadīja konkursantus uz Strasbūru.

Vairāk otrdienas (26. jūnija) "Ziemeļlatvijā".

Komentāri 5

.........

Un tad viņi atgriezās Svalkā!
Ar tikai vienu domu pārlielītajās eiropeiskajās galviņās.
Kaut ātrāk pienāktu izlaidums un varētu bēgt no šejienes.

pirms 8 gadiem, 2012.06.27 10:33

sss

pa gadiem lidzekliem tie paberni brauca pa nodoklu atkal, es nestradaju , lai te kadu smurguli braukatos

pirms 8 gadiem, 2012.06.27 18:00

grāmata

Vai, cik mums skaudīgi cilvēki! Būtu priecājušies, ka ir cilvēki, kas kaut ko dara, lai kaut kur ari tiktu, savas nākotnes labā cīnās! Skauži.

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 11:18

******

Neuztraucies sss bērni brauca pa Eiropas naudu un vecāku līdzdalību, tavi nodokļi, skauģi netika aiztikti.Vienkārši nevaru saprast cik negatīvi cilvēki var būt, nu nemāk par citiem papriecāties, tikai var izgāzt savu žulti, tāpēc mūsu valsts ir tur, kur tā ir.

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 15:40

.........

Eu,Zvaigznīt! Jau ilgi brīnos,ko tādi optimistiskie pī dores kā tu nedibina Svalkā kafejnīcu ''Izmeiztais cukurs'' un netirgo personisko saldo tējiņu bez žults.
Kas attiecas uz negācijām,saderam,ka šitie kungu dēliņi vakaros sēž mājās un reālajā Svalkā nerādās,lai nesastaptos ar brīvi lidojošu tukšu alus pudeli un tripo-ģevku piedāvājumiem nokaifot uz fikso.
Kas attiecas uz skaušanu - jūs budžu purniņi visu jau tā esat paņēmuši sev un vēl brīnaties.

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 17:06

Izglītība