Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par profesionālo skolu nākotni

Otrdien, 17. Janvārī, norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas tikšanās ar profesionālo izglītības iestāžu vadītājiem. Tikšanās laikā iesaistītās puses diskutēja par profesionālo izglītības iestāžu nākotnes perspektīvu Vidzemes plānošanas reģionā (VPR), lai VPR varētu sagatavot kvalitatīvu un argumentētu viedokli LR Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM).

Kā jau iepriekš tika ziņots, VPR ir saņēmis IZM vēstuli par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.1.1.1.aktivitātes "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai" apturēšanu uz laiku, kā arī lūgusi VPR sniegt viedokli par nozares prioritārajām profesionālās izglītības iestādēm Vidzemē.

Reģions uzklausīja izglītības iestāžu vadītāju sagatavoto prezentāciju par profesionālās izglītības iestādes aktualizēto attīstības stratēģiju un stratēģijas īstenošanai plānoto ERAF finansējumu. Tāpat skolu vadība informēja par pašreizējo situāciju izglītības iestādēs, par piedāvātajām programmām, to nākotnes perspektīvu, īpaši uzsverot apgūto un plānoto ERAF finansējumu.

"Situācija ir ļoti dažāda. Vairākām no skolām projekta apstādināšanas dēļ jau tagad radušies finansiāli zaudējumi. Piemēram, Jaungulbenes arodvidusskolā visi iesāktie darbi ir apstājušies un skolas sporta halle stāv bez jumta," uzsver Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa - Priede.

IZM ir aicinājis VPR sniegt viedokli, prioritārā secībā nosaucot trīs reģionā esošās nozīmīgākās profesionālās izglītības iestādes un tajā īstenotās profesionālās izglītības mācību programmas, taču būtiski saprast, ka reģiona līdzsvarotai attīstībai visas teritorijā atrodamās profesionālās izglītības iestādes ir nozīmīgas.

Tuvākajā laikā VPR izsūtīs IZM oficiālu vēstuli ar savu redzējumu par šo izglītības iestāžu nākotnes perspektīvu. Pēc vēstules izsūtīšanas par tās saturu tiks informēti arī plašsaziņas līdzekļi.

Izglītība