Dosies pēc starptautiska konkursa balvām

Pavasarī norisinājās 37. Starptautiskā mākslas izstāde - konkurss "Lidice 2009", šā gada tēma bija "Kosmoss un tā atklāsme". Tajā veiksmīgi ir piedalījušās arī Valkas mākslas skolas audzēknes.

 

2009. gads ir pasludināts par starptautisko astronomijas gadu. "Mūsu skolas audzēkņi savos gleznojumos un grafikās atainoja savas domas un izjūtas par kosmosa atklāšanu un izzināšanu, atspoguļoja fantāzijas par lidojumu uz zvaigznēm, par to, kas varētu norisināties uz citām planētām, par debesīm un mums redzamajām zvaigznēm.

 

 Visgrūtāk, protams, bija izprast un pareizi atveidot, kā izskatās astronauts," stāsta Valkas mākslas skolas direktores vietniece Daiga Soloveiko. Meitenes savus darbus skolā mācību stundās veica dažādās grafikas tehnikās.

Par saviem darbiem konkursā "Lidice 2009" apbalvojumu saņems Valkas mākslas skolas audzēknes Ieva Plūmīte, Estere Vīksna, Sabīne Ščegoļeva un skolotāja Līva Dorša.

3. decembrī laureātes un skolotāja dosies saņemt balvas Rīgā, kinoteātra "Rīga" lielajā zālē. Pavisam konkursam bija iesūtīti 1500 darbi no dažādām Latvijas skolām. No tiem uz noslēguma kārtu izstādei Čehijā atlasīja 226.

Ielūgumu ierasties uz apbalvošanas ceremoniju Rīgā laureātes saņēma no Čehijas Republikas vēstniecības. Laureāti ir uzaicināti arī noskatīties čehu bērnu filmu "Lai dzīvo gari!".

Konkursu organizēja Čehijas Republikas Kultūras ministrija un Ārlietu ministrija, kā arī izglītības un jaunatnes un sporta ministrija un Čehijas UNESCO komisija.

Izglītība