„Eldorado” aicina jauniešus izbaudīt īstu dabas tuvumu!

Starptautiskās programmas Award vasaras ekspedīcijas skola aicina jauniešus uz vasaras ekspedīcijas skolu, kura notiks Pāvilostas novada „Lejās" no 2010.gada 16. augusta līdz 21.augustam. Aicināti jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem.

Programma Award, uz kuras pamatprincipiem balstās vasaras skola "Eldorado", ir dibināta Lielbritānijā 1956.gadā. Pašlaik tajā iesaistītas 130 valstis visā pasaulē un kopumā vairāk nekā 6 miljoni jauniešu un pieaugušo. Programmas pamatmērķis ir jauniešu kā sabiedrības nākotnes veidotāju veselīga un vispusīga attīstība četrās jomās: prasmes, fiziskā attīstība, piedzīvojumu ceļojums un labais darbs.

Vasaras ekspedīcijas skolai „Lejās" ir pieredze jau no 2007.gada. Katru gadu vasaras skolā piedalās 60-100 jaunieši no Latvijas un citām Eiropas, Vidusjūras un Arābu valstīm. Katru gadu jauniešiem tiek sagādāts kāds elpu aizraujošs piedzīvojums.

Šī gada vasaras skola veltīta mūsu pārvietošanās līdzekļiem, to romantikas un ietekmes uz mūsu pašsajūtu izpēte, lai rosinātu jauno cilvēku pārvietoties, nekaitējot savai veselībai un, veicinot savas pašsajūtas uzlabošanos. Katra diena ir paredzēta kādam pārvietošanās veidam. Pirmajā dienas pusē jaunieši savām rokām kaut ko meistaros vai mācīsies vadīt kādu transporta līdzekli (prasmes).

Pirmās dienas daļā viena no darbnīcām būs arī ceļojuma plānošana un prasmju apguve, kas nepieciešamas ceļojumam. Otrajā dienas daļā notiks braukšana, kustēšanās, pārvietošanās (fiziskās aktivitātes).

Pēc vakariņām jaunieši varēs demonstrēt savas prasmes dažādās mākslās. Pirmspēdējā diena paredzēta piedzīvojumu ceļojumam. No rīta jauniešu grupas dosies ceļā savā paredzētajā maršrutā un vakarā atgriezīsies. Piedzīvojumu ceļojuma laikā paredzēti dažādi uzdevumi (tai skaitā kāda Ginesa rekorda mēģinājums) un arī labā darba veikšana.

Uz vasaras skolu „Eldorado" ir ielūgta programmas Award patronese Latvijā Vaira Vīķe Freiberga, Kurzemes pilsētu un novadu pašvaldību pārstāvji un Latvijā populāri cilvēki.

Pieteikumus vasaras skolai „Eldorado" atradīsiet mājas lapā www.vartigimenei.lv. Tie jānosūta uz norādītajiem e-pastiem. Dalības maksa vasaras skolā 50 lati. Ja vasaras skolai pieteiksities līdz 1.jūlijam, tad dalības maksa 40 lati.

Izglītība