Ēnu diena Latvijā jau desmito gadu!

Š.g. 17. februārī Latvijā jau desmito gadu pēc kārtas Junior Achievement - Latvija (JAL) rīko Ēnu dienu - skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu profesionālās orientācijas pasākumu.

 

Ēnu dienas laikā skolēni no 1.-12.klasei apmeklē dažādas darba vietas un 4 - 6 stundas kļūst par dažādu darbinieku ēnām - vēro un izzina savu ēnu devēju ikdienas darbu, tādējādi iepazīstoties ar sev interesējošās profesijas noslēpumiem.

 

Ēnu dienas mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes profesijā.

 

Tikšanās ar veiksmīgiem, uz sasniegumiem motivētiem uzņēmējiem, nozaru ekspertiem, valsts struktūru vadītājiem palīdz skolēniem iepazīt dažādu profesiju un nozaru prasības un atbilstoši sagatavoties tam brīdim, kad jaunietis uzsāks darba gaitas.

 

Viena no 2009. gada Ēnu denas dalībniecēm, Rīgas 40. vidusskolas skolniece Viktorija Aleksējeva, kas ēnoja SEB bankas vecāko viceprezidenti privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas jomā Šarloti Hagbergu pēc Ēnu dienas stāstīja: "Ēnu dienā piedalos pirmo reizi un tiešām novērtēju šīs dienas iespēju vairāk uzzināt un tikties ar dažādas profesijas pārstāvošiem cilvēkiem.

 

Viesojoties SEB bankā, man bija iespēja uzzināt vairāk par banku. Pārliecinājos, ka darbs bankā ir saistīts gan ar ekonomiku, finansēm, juridiskajiem jautājumiem, gan arī starptautiskajām attiecībām. Tā kā nākotnē vēlos iegūt augtāko izglītību gan jurisprudencē, gan ekonomikā, uzskatu, ka nākotnē varētu sevi profesionāli attīstīt arī bankā."

 

JAL un Ēnu dienas atbalstītājs SEB banka ir pārliecināti, ka arī šogad tūkstošiem skolēnu, simtiem uzņēmumu un organizāciju visā Latvijā piedalīsies Ēnu dienā. Sākot ar š.g. 21.janvāri darbosies īpaša interneta mājas lapa www.enudiena.lv, kur varēs pieteikties dalībai Ēnu dienā.

Izglītība