Ērģemē iestudē leļļu teātra izrādes

Ērģemes pamatskolas leļļu teātra pulciņa dalībniekiem visvairāk patīk izrādīt ludziņas, bet, lai līdz tam nonāktu, vispirms ir smagi jāstrādā - pašiem jāšuj lelles, jāvingrina roku kustības un jāmācās lugas teksts.

 

Jau astoņus gadus šo pulciņu sākumskolas skolēniem vada skolotāja Agita Miķelsone. Interesanti, ka šogad to apmeklē tikai 1. un 2. klases meitenes.

 

Paši darina lellesGadu mijā ērģemieši sagatavoja izrādi par diviem "misteriem" - sniegavīriem. To labprāt noskatījās ne vien skolas saime, bet arī netālā pagasta bērnudārza audzēkņi. Februāra sākumā pulciņa dalībnieki dosies uz Sedas vidusskolu, lai parādītu savu veikumu.

 

A. Miķelsone atzīst, ka bērniem patīk pašiem darināt lelles - īpaši dzīvniekus. Teātra rīcībā ir arī dāvinātas lelles. Lugas iestudēšanas process ir ne vien laikietilpīgs, bet arī darbietilpīgs. A. Miķelsone atzīst, ka mazajiem bērniem leļļu gatavošana padodas nedaudz grūtāk, bet tas neesot iemesls gausties un iesākto pamest pusceļā. Vissarežģītāk esot bērniem savienot runāšanu ar leļļu vadīšanu.

 

Nodarbības notiek divas reizes nedēļā, to laikā bērni apgūst runas un roku kustību vingrinājumus. Vadītāja bilst, ka izrādēs aktieri darbojas aiz īpaša aizslietņa.Jau pavisam drīz ērģemieši uzsāks jaunas lugas iestudēšanu. Visticamāk, tā būs kāda pasaka par dzīvniekiem.

 

Sapņo kopš skolas laikiemLai uzņemtos pulciņa vadīšanu, A. Miķelsone apmeklējusi vairākus kursus. Jau kopš skolas laikiem viņas sapnis ir bijis pašai kādreiz mācīt bērnus vadīt lelles, jo skolas laikā viņa apmeklējusi leļļu teātra pulciņu Valkā pie skolotājas Dreimanes (diemžēl vārdu A. Miķelsone ir piemirsusi). Šo gadu sajūtas joprojām ir spilgtā atmiņā.

 

Aptaujājot pulciņa dalībniekus, visi kā viens atzina, ka vislielākais prieks ir tad, kad notiek izrāde. Sintija Roope izrādē tēloja vienu no galvenajām lomām - Sniegavīru. Meitene stāsta, ka viņai te patīk. Ilzītes lomas tēlotāja otrklasniece Agnese Maija Rubene pulciņā darbojas pirmo gadu.

 

"Man vislabāk patīk, ka lelles var rādīt bērnudārzā un skolā," atzīst skolniece. Savukārt pirmklasniecei Viktorijai Ķīberei ir interesanti uzzināt, kāda būs nākamā luga, kurai vajadzēs šūt lelles.

Izglītība