Ērģemes bērniem dāvina “Sniega karalieni”

Pagājušajā nedēļā no Ērģemes bērnunama 12 bērni devās uz Rīgu, lai Dailes teātrī noskatītos muzikālu izrādi "Sniega karaliene". Izrādi ir iestudējusi Marijas Naumovas bērnu un jauniešu studija "MarieN Studio" un to bez maksas izrādīja vairāku bērnunamu iemītniekiem.

 

Tas bija tikai viens no Ziemassvētku un gadu mijas pasākumiem, kurā piedalījās Ērģemes bērnunama bērni. Iestādē satiktie iemītnieki ar redzēto ir ļoti apmierināti. Atmiņām par izrādi neļauj izgaist arī mājās atvestās dāvanas. "Izrāde patika. Uzreiz pazinu mūsu novadnieci Lieni Šomasi. Pazinu arī Mariju Naumovu, ar kuru esam agrāk tikušies," stāsta mazais Daniels.

 

Interesanti arī citi pasākumiSavukārt viņa draugs Jānis apliecina, ka tikpat interesants bijis ceļojums uz Aumeisteru muižu. "Jautri bija vizināties ar sniega pannu, bet visskaistākais man šķita tur redzētais salūts," saka Jānis.Audzinātāja Skaidrīte Blauberga piebilst, ka liels paldies par to jāteic Aumeisteru muižas saimniecei Baibai Rozenbergai, kura bērnunama iemītniekiem bija sarīkojusi ļoti jauku pasākumu. Bērni atceras, ka vēl pirms izrādes par sniega karalieni viņi bijuši uz Rīgu noskatīties baletu "Riekstkodis". "Abas izrādes bija skaistas," secina Daniels.Audzinātāja Agita Pandalone uzskata, ka bērniem pazīstamā rakstnieka Hansa Kristiana Andersena iestudējums ļoti paticis. Liels prieks bijis arī par Ziemassvētku vecīti, kuru tēloja aktieris Kaspars Pūce.

 

Prieka un sveicēju nav trūcis "Mums pašām arī bija liels saviļņojums, jo redzējām, cik sajūsmināti ir bērni. Esam ļoti pateicīgas izrādes rīkotājiem. Par svētku paciņu trūkumu bērni Ziemassvētkos un gadu mijā nevarēja sūdzēties. Tās atsūtīja Valkas SIA "Servilat" un Sedas firmas "Irinal" maizes ceptuve. No vairākiem pagastiem audzēkņus sveikt ieradās bāriņtiesas pārstāvji," saka A. Pandalone.Audzinātājas atzīst, ka tikai nedaudz bērnu pa svētkiem aizbraukuši viesoties pie radiniekiem. Lielākā daļa palikusi bērnunamā. "Vienu zēnu mamma paņēma tikai uz divām dienām. Ilgāk viņš nebija vajadzīgs," piebilst S. Blauberga.Bērnunama direktore Jolanta Visocka stāsta, ka gadu mijā daudz priecīgu pārsteigumu bērniem sagādājusi Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja, SIA "Rona" un Valkas rajona padome.

Izglītība