Ērģemes bērnudārzs pēc mēneša būs saplūdis ar pamatskolu 3

Pēc mēneša Ērģemes pagasta bērnudārzā "Čiekuriņš" gaidāma reorganizācija. Ar novembri tas būs pievienots vietējai pamatskolai, lai ietaupītu nedaudz līdzekļu un vienlaikus ar apvienošanu palielinātu skolas bērnu skaitu.

Tādu lēmumu ir pieņēmusi Valkas novada dome. Bērnudārza vadītājas vietas izpildītāja Indra Ūburga stāsta, ka patiesībā pēc reorganizācijas izmaiņas nebūs lielas. "Pirmsskolas mācību iestādē nebūs vairs vadītājas štata, jo darbu vadīs skolas direktore.

 

 

Viss pārējais paliks kā bijis. Atradīsimies šajās pašās telpās. Darbs būs saglabāts visām pirmsskolas mācību iestādes pedagoģēm. Es pati pēc "Čiekuriņa" pievienošanas skolai kļūšu par metodiķi," saka I. Ūburga.

 

Izmaiņas darbu neietekmēsValkas novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne stāsta, ka novadā ir vairākas lauku skolas, kurās nav pietiekami liels audzēkņu skaits. "Skolu apvienošana ar netālu esošiem bērnudārziem ir mazāk sāpīgas strukturālās izmaiņas, tādēļ tās arī īstenojam.

 

 

Tāpat ir izdarīts Vijciemā, arī Kārķu un Ozolu pamatskolā pie mācību iestādes izveidota pirmsskolas mācību grupa. Ērģeme novadā ir palikusi pēdējā vieta, kur plānots veikt bērnudārza un skolas apvienošanu," stāsta Dz. Auzāne.

 

Pašlaik "Čiekuriņu" apmeklē 31 pirmsskolas vecuma bērns. Mazajiem ērģemiešiem garlaikoties nav laika. Iestādē notiek visi tradicionālie latviešu svētki. Kopā ar vecākiem bērni piedalās sporta dienās. Mācību ekskursijās ir iepazīts dzimtais pagasts.

 

To, ka bērnudārzā radoša darba netrūkst, apliecina ar bērnu rokdarbiem izrotātās telpas. Mazie iemītnieki ģērbtuvē ir izveidojuši pat veselu izstādi. Par bagātu bērnu iztēli liecina arī Miķeļdienai veltītā izstāde, kurā no dārzeņiem paši jaunākie iemītnieki izveidojuši dažādus pasaku tēlus. Audzinātājas gan atklāj, ka izstādes veidošanā daudz palīdzējuši arī vecāki.

 

Žēl iepriekšējās iestādesRunājot par gaidāmo apvienošanos, bērnudārza darbinieces nevar noslēpt arī skumjas par to, ka viņu darbavieta vairs nebūs patstāvīga iestāde. "Vispār jau mēs cerējām, ka paliksim līdzšinējā statusā, jo žēl, ka būs zudis mūsu mīļais nosaukums "Čiekuriņš", saka I. Ūburga. Audzinātāja Gundega Jurševska te nostrādājusi 21 gadu un atzīst, ka kolektīvs ir draudzīgs un saliedēts.

 

"Tomēr labi, ka spējam kaut ko saglabāt, kaut arī jāveic izmaiņas. Aizlikt visam atslēgu priekšā - tas būtu pavisam slikti," apliecina I. Ūburga.

 

Daļa vecāku ar bažām gaida pārmaiņas. "Pašlaik ir liela neziņa, kas un kā būs. Bijām pieraduši, ka mūsu bērniem pašiem ir savs bērnudārzs," saka Sanda Meļņika.

 

 

 

Komentāri 3

sape

vienīgā sāpe par to personu, kura vadīs šo iestādi :(

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 13:20

sape

par to pašu...maziem bērniem kaut ko mīļaku vajadzēja, jo nespēju viņu iedomāties mazulīšu pasākumos...ledus karaliene

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 13:52

Izglītība