Ērģemes pamatskolā skolēniem jauna aizraušanās

Pašlaik daudzi gaida īstu pavasari, kad varēs ieraudzīt pirmo lapu zaļumu, bet Ērģemes pamatskolā dažās klasēs tas jau ienācis.

Par to liecina un palodzēm noliktajās kastītēs sadīgušās puķu sēklas.Zaļā rota priecē ne tikai skolotājus, bet arī bērnus, jo tieši viņi visvairāk paveikuši, lai vēlāk puķu stādus varētu iedēstīt dobēs mācību iestādes pagalmā.  

 

Pamatskolas direktore Olita Šauja stāsta, ka pēc skolēnu un pedagogu iniciatīvas šis darbs notiek jau piekto gadu. "Par to liecina arī daudzās puķu dobes ārā. Pagalms ir diezgan plašs, bet tas nozīmē, ka vajag daudz puķu stādu.

 

 

Agrāk pēc tiem braucām uz veikaliem un tirgiem. Tas prasīja ievērojamus līdzekļus. Kad sapratām, ka mums tās naudas nemaz tik daudz nav, nolēmām paši izdiedzēt sēklas. Šo ideju bērni kopā ar bioloģijas skolotāju Agiju Reinieci sāka īstenot dzīvē.

 

 

Tagad paši pērkam sēklas, iesējam, pēc tam skolēni palīdz pirmos dēstus izpiķēt, bet pēc tam stādām dobēs," stāsta O. Šauja.

 

Bioloģijas skolotāja A. Reiniece rāda padarīto un atzīst, ka pagalmu rotās visdažādākie ziedi. "Audzēsim un kopsim samtenes, krustaines, begonijas, dālijas, leduspuķes, alisītes un daudzas citas puķes. Uz dobēm tās pārcelsies maija beigās un jūnija sākumā," saka A. Reiniece.

 

Jāpiebilst, ka tā nav vienīgā zaļā vieta skolā. Pie direktores kabineta koridorā var redzēt gandrīz vai botānisko dārzu miniatūrā. O. Šauja skaidro, ka mācību iestādē strādā vairāki zaļumus mīloši skolotāji, kuri mēdz kādu skaistu puķi atnest arī uz skolu.

 

 

Sekojot viņu paraugam, labprāt podiņos puķes atnes arī bērni. Vienu gadu šis pasākums izvērtās veselā akcijā," stāsta O. Šauja.

 

Čaklākās dēstu kopējas skolnieces Juta Skriaba un Rita Pavļišina apliecina, ka puķu dobes pie skolas neaizmirst arī pēc mācību beigām. Kaut arī tad galveno rūpi par tām uzņemas apkopēja, arī meitenes šad tad ierodas apraudzīt ziedus.

 

 

"Man vislabāk patīk samtenes. Viņas ir lielākas, tādēļ arī vieglāk tās pārstādīt. Vispār šis darbs prasa pacietību, bet man patīk," atzīst J. Skriaba.

 

R. Pavļišinai patīkot visas puķes. Abas skolnieces stāsta, ka ziedus savās dobēs audzējot arī mājās. Pieredzes uzkrāšanā lieti noderot bioloģijas skolotājas padomi.

 

Tā nav vienīgā skolēnu iniciatīva. Skolēni aktīvi iesaistījās arī savas pašpārvaldes telpas remontā. Viņi ir dīvānam pāršuvuši jaunu pārklāju, sienas nolīmējuši ar tapetēm. Šajos darbos aktīvi piedalījās arī J. Skriaba un R. Pavļišina, kuras darbojas pašpārvaldē.

 

 

Skolnieces apliecina, ka darot visu, lai mācību iestādē visiem būtu interesanti, un, pēc viņu domām, tas arī izdevies.

Izglītība