Ērģemes skolai – jubilejas gads 4

Šovasar Ērģemes pamatskola atzīmēs 130. gadadienu. Skolas direktore Olita Šauja stāsta, ka svinības plānotas 30. jūlijā.

Pagaidām gan vēl par tām netiekot domāts, jo veiksmīgi jāpabeidz šis mācību gads. Direktore uz svinībām aicina visus skolas absolventus un bijušos un esošos darbiniekus.

Pašlaik skolu apmeklē 99 audzēkņi, tostarp arī pirmsskolas vecuma bērni, kuri apvienoti divās grupās. Izglītības iestādē strādā 27 pedagoģiskie un tehniskie darbinieki.

Komentāri 4

Es riskēšu izsaukt sašutuma vētru, bet tas nav normāli, ka uz 99 bērniem ir 27 darbinieki - tas ir pa vienam darbiniekam uz 3,... bērniem.

pirms 11 gadiem, 2010.05.05 12:55

tiešām dusma

Ekonomiski pēdiņās ir nolikvidēt mazās skolas un tad maksāt pabalstus, vadāt bērnus uz citu vietu, sargāt no demolēšanas ēkas un droši vien citas problēmas, nemaz nerunājot par cilvēcisko faktoru.
Varbūt likvidējam Latvijas laukus kā tādus. Dzīvosim "ekonomiski" visi pilsētā ēdisim citu valstu saražoto pārtiku, neapšaubāmi tā ir lētāka, pirksim Ķīnas preces, arī lētas tak.
Un pēc gada šitajā variantā vispār būs paradīze, jo 50% no visiem iedzīvotājiem būs bomži un kā zinām , viņi paši sevi uztur un no valts nekā neprasa.

Bet Ērģemes skolai un tās darbiniekiem no sirds novēlu pastāvēt, kamēr vien pagastā būs kāds bērns.

pirms 11 gadiem, 2010.05.05 13:21

rezgalis

27 darbinieki - no kuriem daļa ir uz nepilnu slodzi
Katrai iestādei ir zināms darbinieku skaits, lai būtu kāds kas vismaz durvis aizslēdz.
Ja skolā stundas notiek kaut 9 klasēs, tad tas nozīmē, ka ir nepieciešami vismaz 9 pedagogi, neatkarīgi vai klasē sēž 5 vai 25 skolēni. Un var jau prātuļot par to, ka katru dienu viens no šiem 9 pedagogiem pie viena izmazgās grīdas un vārīs ēst, pieskatīs pirmsskolas bērnus un ziemā kurinās krāsnis.
Var jau skaitīt un dalīt, bet vajag arī rezultātu saprast.

pirms 11 gadiem, 2010.05.05 16:58

es esmu par sākumskolu atstāšanu pagastos un normālu pedagogu atalgošanas sistēmu tiem, kas ar viņiem strādā. visiem pārējiem ir tiesības saņemt labāko iespējamo izglītību - modernās aprīkotās telpās, ar saviem vienaudžiem, kā arī kvalitatīvām ārpusskolas aktivitātēm. pie nosacījuma, ka ir noorgnizēts normāls transports, kas neliek bērnam sēdēt uz sola un 2 stundas to gaidīt.
es esmu pret 5 bērniem vienā klasē, tikai tāpēc, lai kāds nepaliktu bez darba. varbūt prioritāri vajag domāt par bērnu izglītībā, nevis oedagogu?

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 09:43

Izglītība